14 آذر 1401 ساعت 4:06

سیل بردسیر

حمزه وفایی سرپرست فرمانداری بردسیر:
در بارندگی‌های اخیر اکثر رودخانه های فصلی بردسیر جاری و برخی نیز طغیان کردند

موج بارندگی های اخیر که از روز پنج شنبه در بردسیر نیز آغاز شده، موجب جاری شدن رودخانه های فصلی بردسیر شده و در ادامه بارش‌ها باعث ورود رواناب به درون شهرها و روستاهای این شهرستان شد.

به گزارش سپهر بردسیر، بر اساس گزارش‌های مردمی در بارندگی‌های اخیر اکثر رودخانه های فصلی بردسیر جاری و برخی نیز طغیان کردند، رودخانه های فصلی در شهرهای بردسیر، لاله زار و گلزار، روستاهای هجین، ماهونک، سرملک، بیدخوان، کوه پنج و سایر مناطق پرآب و جاری شده و بارشها به قنوات، بندهای خاکی، استخرهای آب کشاورزی، محصولات زراعی، واحدهای مسکونی و راه ها خسارتهایی وارد کرده است.

 

در همین راستا سرپرست فرمانداری بردسیر در حاشیه بازدید میدانی از وضعیت رودخانه ها و بندهای آبخیز داری و نقاط حادثه خیز شهرستان اعلام کرد: در بارندگی‌های اخیر اکثر رودخانه های فصلی بردسیر جاری و برخی نیز طغیان کردند.

 

حمزه وفایی افزود: با تدابیر صورت گرفته ی قبلی در جلسات ستاد بحران شهرستان و هشدارهای انجام شده و همچنین همکاری ویژه ی مردم، علی رغم بارشهای شدید به ویژه در ارتفاعات شهرستان مشکل خاصی تاکنون در جاده های مواصلاتی پیش نیامده است، اما خساراتی در حوزه کشاورزی، دامداری، قنوات، بندهای آبخیزداری و تعدادی منازل مسکونی در برخی از مناطق و روستاهای شهرستان وارد شده که در حال حاضر کارشناسان مربوطه مشغول ارزیابی و برآورد این خسارات هستند.

 

وی افزود: در بخش های لاله زار، نگار، گلزار و بخش مرکزی بارندگیها مشکلاتی را برای مردم به وجود آورده که نهادهای امدادی و مسئولین محلی پیگیر رفع مسائل هستند.

 

وفایی در ادامه با توجه به تداوم بارشها از مردم خواست ضمن رعایت هشدارها از حضور در مناطق گردشگری و بستر رودخانه ها خودداری کنند تا از بروز حوادث احتمالی پیشگیری گردد.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار