14 آذر 1401 ساعت 4:45

گهر زمین

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین :
۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پروژه در بردسیر برنامه ریزی شده و بزودی عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین گفـت: استان کرمان بیش از این مهندس و پزشک نیاز ندارد بلکه بیشـتر به تکنیسـین نیاز دارد و الزام اسـت مدارسی تجهیـز کنیـم کـه تکنیسـین های ماهر تربیت کننـد و آموزش و پرورش باید از هم اکنون به فکر این موضوع باشد.

به گزارش سپهر بردسیر؛ محمد فـلاح در آیین افتتاحیه همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان گفـت: در گهرزمین یک میلیارد یورو سرمایه گذاری داشته ایم و بیش از ۵۰۰ میلیون تن ذخیره باقیمانده دارد.

 

او سیاست شرکت گهرزمین را در عدم خام فروشی اعلام کرد و افزود: کشور دچار این مشکل شده که کارخانه های زیادی احداث شده و معادن قابل ملاحظه ای کشـف نشـده و این مشکل جدی است که کمتر مورد توجه واقع شده است.

فلاح بیان کرد: باید معادن و شرکت های معدنی بـه کسانی داده شود که دلال نباشند. در دوره رزم حسینی استاندار وقت حدود ۶ هزار پروانه معدنی که کار نشده بود باطل شـد و اما واگذار نشدند.

 

وی با اشاره به اینکه آب مهمترین مشکل استان کرمان است، افزود: براساس مطالعات و کارهای کارشناسی توسعه گهرزمین در بردسیر خواهد بود. ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون پروژه در بردسیر برنامه ریزی شده و بزودی عملیات اجرایی آنها آغاز خواهد شد و گهر زمین دیگر در منطقـه جیرفـت در ارتفاعات جبالبارز است و منطقه جیرفت گهرزمین سوم خواهد بود.

 

مدیرعامل گهرزمین بر لزوم مذاکره با کشورهای دیگر و ایجاد بازار برای محصولات تولیدی ایران، عنوان کـرد: در حال حاضر حدود ۸ میلیون تن گندله مازاد روی زمین مانده و قیمت آن نصف تیرماه سال گذشته شده است.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار