10 آذر 1401 ساعت 10:45

وزیر ارتباطات خبرداد :
پرتاب ماهواره «ناهید۱» با ماهواره بر «قائم ۱۰۰»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آزمایش موفقیت آمیز کلاس جدیدی از ماهواره‌ برهای لایه لئو خبر داد و گفت: قائم ۱۰۰قرار است انشالله پس از طی مراحل نهایی، ماهواره ناهید یک را در مدار قرار دهد.

 

به گزارش سپهر بردسیر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات با انتشار پستی در فضای مجازی درباره دستاورد جدید حوزه فضایی نوشت: در راستای پیگیری اجرای دستورات ریاست محترم جمهور و مصوبات نخستین جلسه شورای عالی فضایی کشور، با همت متخصصین نیروی هوافضای سپاه، روز گذشته کلاس جدیدی از ماهواره برهای لایه لئو با نام «قائم» با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه این ماهواره‌برِ سوخت جامد موسوم به «قائم ۱۰۰» توانایی تزریق ماهواره‌های زیر یکصد کیلوگرم در مدار ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتری زمین را دارد، افزود: قرار است انشالله پس از طی مراحل نهایی، ماهواره ناهید یک را در مدار قرار دهد.

 

زارع پور تصریح کرد: ماهواره ناهید یک، ماهواره‌ای مخابراتی ساخت پژوهشگاه فضایی ایران و از کلاس میکرو با قابلیت ارسال و دریافت داده و صوت در باند ku و کنترل سه محوره و برخی دیگر از مکانیزم‌های فضایی است که چنین ماهواره‌ای برای نخستین بار انشالله در مدار تزریق خواهد شد.

 

وی در ادامه با انتشار هشتک «ایران قوی»، این موفقیت را به همه دست اندارکاران صنعت فضایی و تلاشگران نیروی هوافضای سپاه پاسداران تبریک گفت و برای همه آنان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد.

 

انتهای پیام /
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار