10 آذر 1401 ساعت 11:23

وزیر آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش در کرمان :
نیمی از املاک آموزش و پرورش سنددار نیستند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه نیمی از املاک آموزش و پرورش سنددار نیستند، گفت: بیشترین املاک بدون سند آموزش و پرورش در روستاها قرار دارد.

به گزارش سپهر بردسیر، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در همایش روسای ادارات حقوق، املاک و حمایت قضایی آموزش و پرورش استان‌های سراسر کشور که در سالن همایش شهید سپهبد قاسم سلیمانی دیوان محاسبات کرمان برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان، اظهار داشت: استان کرمان در بسیاری از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش مبدع برنامه‌ها است که به دلیل وجود ذیجود شهید سلیمانی است.

وی با بیان اینکه باید به یک نظام حقوقی فعال تبدیل شویم و در این مسیر باید ظرفیت‌های وزارت آموزش و پرورش شناسایی و احصا شود، گفت: املاک زیادی در روستاها داریم که قانون هم به ما اجازه داده است که این املاک مولدسازی شوند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیاز است که با یک دیپلماسی فعال و جدی کار را آغاز کنیم تا مشکلات جاری برطرف شود، افزود: قوانین متضاد و مغایر زیادی داریم که حتی مانع اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

 

وی با بیان اینکه این قوانین احصا شده و حتما به شورای انقلاب فرهنگی نیز ارسال می‌شود، ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار خوبی داریم که باید از آنها بهره‌برداری شود.

نوری با اشاره به اینکه نیمی از املاک آموزش و پرورش در کشور سنددار نیستند، بیان کرد: بیشترین املاک بدون سند آموزش و پرورش در روستاها هستند.

وی با بیان اینکه مستندات جهانی وجود دارد که جمهوری اسلامی ایران در ابعاد مختلف پیشرفت داشته و در بسیاری از موارد به خودکفایی رسیده است، گفت: متاسفانه حدود سه سال مدارس ما در دوران کرونا تعطیل شد و تعطیلی مدارس آسیب‌های زیادی به سیستم آموزشی کشور زد.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تعطیلی مدارس در کرونا آسیب‌های اجتماعی در کشور را افزایش داد، افزود: به محض باز شدن مدارس دوباره توطئه دیگری آغاز کردند تا مدارس و دانشگاه‌ها تعطیل شوند، تعطیلی مدارس توطئه دشمن است و باید هوشیار بود و مراقبت کرد.

 

وی با بیان اینکه تولید واکسن کرونا یکی از دلایل عصبانیت دشمن است و آنها نمی‌خواهند ما پیشرفت کنیم، گفت: در سال گذشته استان کرمان یکی از استان‌هایی بود که بیشترین جهش را در دانش‌آموزان المپیادی داشت و امیدواریم این موفقیت‌ها بیشتر شود.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار