14 مهر 1401 ساعت 8:54

مدرسه

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
سیل به 242 مدرسه در جنوب کرمان خسارت وارد کرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 242 مدرسه در مناطق جنوبی کرمان در سیل اخیر آسیب دیده‌اند.

به گزارش سپهر بردسیر، رضا رضایی  در جلسه شورای آموزش و پرورش. هفت شهر جنوبی استان کرمان که با حضور وزیر آموزش و پرورش در شهرستان منوجان برگزار شد. اظهار داشت: بر اساس بررسی‌های انجام شده میانگین سرانه فضای آموزشی در مناطق جنوبی استان کرمان از میانگین کشوری و استانی پایین‌تر است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: بر اساس مصوبه شورای آموزش و پرورش استان در سفر قبلی وزیر آموزش و پرورش به استان کرمان مصوب شد میانگین فضای آموزشی استان طی مدت سه سال به میانگین کشوری افزایش یابد.

وی با اشاره به تخریبی بودن و نیاز به مقاوم‌سازی برخی از مدارس مناطق جنوبی به ویژه مدارس بلوکی اظهار کرد: مقام‌سازی و استانداردسازی فضاهای آموزشی در مناطق جنوبی لازمه ارتقای کیفیت فعالیت‌های آموزشی و پرورشی در این مناطق است.

رضایی با اشاره به تحصیل بیش از ۱۵۰ هزار دانش‌آموز در یک‌هزار و ۶۱۴ مدرسه مناطق جنوبی استان کرمان. گفت: متأسفانه بیش از ۷۰ درصد مدارس این مناطق فاقد حصار هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه ۲۴۲ مدرسه در سیل اخیر در مناطق جنوبی استان آسیب دیده‌اند، افزود: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته ۱۵ درصد مدارس این مناطق در سیل اخیر دچار خسارت شده‌اند.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار