14 مهر 1401 ساعت 7:19

مدیر کل ارشاد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:
برای داشتن نسلی بالنده در آینده ، باید سبک زندگی مهدوی را در جامعه ترویج دهیم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت : برای داشتن نسلی بالنده؛ باید تلاش کنیم تا سبک زندگی مهدوی را در جامعه  ترویج دهیم.
به گزارش سپهر بردسیر ؛ محمدرضا علیزاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در جلسه ستاد برگزاری جشنواره ملی خانواده و سبک زندگی مهدوی گفت:برای داشتن نسلی بالنده؛ باید تلاش کنیم تا سبک زندگی مهدوی را در جامعه  ترویج دهیم.

وی افزود: به مناسبت قرار گرفتن دو عید نیمه شعبان در سال جاری مقرر شد در فاصله بین عید تا عید اولین جشنواره خانواده و سبک زندگی مهدوی را در قالب عکس، پوستر، خوشنویسی، مقاله و دلنوشته برگزار کنیم.

علیزاده،ترویج سبک زندگی مهدوی در جامعه،تربیت نسل مهدوی،مهدی باوری در خانواده و توصیف خانواده مهدوی وآسیب شناسی خانواده در دوران غیبت را از جمله اهداف این جشنواره برشمرد.

وی با تاکید بر این که فراخوان به دست گروه های هدف برسد و مشارکت مخاطبین و گروه های هدف را  داشته باشیم گفت: باید تلاش کرد با تعامل با جامعه مخاطب شاهد تولیدات فاخر باشیم  تا در جشنواره شرکت کنند؛ شاهد آثار فاخر و ارزشمند ی باشیم و کار پرمحتوایی شکل بگیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بر لزوم اطلاع رسانی ویژه و گسترده برای شرکت مردم در این جشنواره تاکید کرد و افزود: همه افراد علاقمند می توانند در این جشنواره شرکت کنند.

وی آخرین مهلت ارسال آثار را 30بهمن ۱۴۰۰ اعلام کرد و افزود: اختتامیه جشنواره ۲۷ اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

در ادامه حجت الاسلام عربپور ،مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان نیزگفت: مساله مهدویت بسیار مهم است و اعتقاد به مهدویت، جامعه را زنده و پویا نگه داشته است.

وی افزود: باید جهادی کار کنیم ، حتی در سطح ملی و بین اللملی در بحث مهدویت هم باید احساس وظیفه کنیم .

عربپور تصریح کرد : در این مسیر مهم و اثر گذار لازم است  همه به میزان توانایی خود قدمی بردارند ،چرا که اهمیت دارد برای موضوعی چوت امر مهدویت سنگ تمام گذاشت .

در این جلسه نمایندگان دستگاه ها بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج)، دانشگاه باهنر، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدیرموزه هنرهای معاصر صنعتی، شهرداری، اداره اوقاف، فضای مجازی بسیج، آموزش و پرورش، حوزه علمیه خواهران حضور داشتند.

علاقه مندان می توانند جهت اطلاعت بیشتر و ارسال آثار به : festival.mahdaviat.ir  مراجعه نمایند.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار