7 آذر 1401 ساعت 22:45

سیل

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان اعلام کرد؛
خسارت بیش از 2 هزار میلیاردی سیل در کرمان

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: خسارات ناشی از حوادث سیل، برف و توفان از ۱۲ تا 16 دی ماه در ۱۹ شهرستان استان کرمان حدود 2 هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان ارزیابی و برآورد شد.

به گزارش سپهر بردسیر، مجید سعیدی مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان گفت : خسارات ناشی از حوادث سیل، برف و توفان که از تاریخ  ۱۲ تا ۱۶ دی ماه در ۱۹ شهرستان استان کرمان رخ داده است توسط کارشناسان فرمانداری‌ها و دستگاه‌های اجرایی حدود ۲ هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان ارزیابی و برآورد شد.

وی گفت: از این مقدار حدود ۹۳۳ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و حدود یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان به بخش زیربنایی خسارات وارد شده است.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کرمان در خصوص تلفات دامی سیل اخیر. عنوان کرد: علاوه بر این به‌علت بی‌توجهی برخی عشایر و دامداران به هشدارهای مکرر صادره و عدم خروج به موقع. دام‌ها از مراتع و به‌ویژه تالاب جازموریان حدود یک‌هزار و ۴۰۷ راس دام تلف شده است.

سعیدی خاطرنشان کرد: همچنین یک‌هزار و ۹۰۷ واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب دیده است. که از این تعداد ۴۵۰ واحد باید تخریب و نوسازی و مابقی باید تعمیر شوند.

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار