4 مهر 1401 ساعت 0:54

استاندار کرمان:
مردمی سازی مسکن یک ظرفیت است/ بانک‌های کرمان برای پرداخت تسهیلات پای کار بیایند

استاندار کرمان گفت: بانک‌های استان باید در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن پای کار بیایند و زمین‌های رها شده در سطح شهر باید شناسایی و در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار داده شود.

به گزارش سپهر بردسیر، محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در جلسه شورای مسکن استان کرمان اظهار کرد: جهش مسکن یک پروژه ملی است و تمام دستگاه‌ها باید برای اجرای این طرح همکاری کنند.

 

وی با اشاره به مشکلاتی که بر سر راه اجرای این طرح در استان کرمان وجود دارد، گفت: بانک‌های استان باید در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن پای کار بیایند و زمین‌های رها شده در سطح شهر باید شناسایی و در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار داده شود.

 

فداکار تصریح کرد: مردمی سازی مسکن یک ظرفیت است و اگر زمین باشد مردم خودشان برای ساخت پای کار می‌آیند.

 

استاندار کرمان با اشاره به اینکه ساخت مسکن برای مددجویان کمیته امداد و بهزیستی نیز مورد تاکید است، بیان کرد: باید از تمام ظرفیت‌های قانونی برای ساخت مسکن برای این اقشار کمک گرفته شود و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها هم کمک کنند.

 

به گزارش ایسنا، علی اکبر سلطانی نژاد مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه ۴۲ درصد جمعیت استان کرمان روستائی است، اظهار کرد: در دو سال اخیر که طرح اقدام ملی مسکن عملیاتی شده، ۱۵ هزار و ۸۰۰ پروانه در مسکن روستائی گرفتیم.

 

وی افزود: در طرح اقدام ملی شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر ۷۴ هزار نفر ثبت نام کردند و توانستیم برای ۶۳۰۰ مورد زمین تامین کنیم.

 

سلطانی نژاد بیان کرد: در استان کرمان مدل مردمی سازی و اینکه با مردم کار کنیم، توفیق دارد. ضمن اینکه مشکل مردم زمین است و در ۷۰ شهری که رفتار مردم در مسکن مهارتی است، باید زمین بدهیم که در این صورت تا پنج سال همه خانه دار می شوند.

 

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

یادداشت سردبیر

آخرین اخبار