7 مهر 1401 ساعت 15:48

فرش کرمان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان:
اختصاص ۳۰۰میلیارد ریال برای ساخت بازارچه در شهرهای ملی صنایع‌دستی کرمان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به طرح توسعه صنایع‌دستی این استان گفت: در راستای این طرح ۳۰۰ میلیارد ریال برای ساخت بازارچه در شهرهای ملی صنایع‌دستی اختصاص یافت.
به گزارش سپهر بردسیر، فریدون فعالی مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه طرح مذکور جزو مصوبات سفر ریاست جمهور به استان کرمان بوده است اظهار کرد: این بازارچه‌ها در شهرهای کرمان، راور، راین، شهربابک و قلعه‌گنج ساخته می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان در ادامه از مرمت، بازسازی، تکمیل و تجهیز خانه تاریخی اوشیدری کرمان به عنوان بازارچه دایمی صنایع‌دستی که جزو مصوبات سفر ریاست جمهوری بود خبر داد و افزود: برای این پروژه ۱۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.

 

او گفت: از محل همین اعتبارات ۱۰۰میلیارد ریال برای ایجاد و تکمیل خانه‌های خلاق صنایع‌دستی این استان اختصاص یافت که شهرستان‌های کرمان، بم، بردسیر، سیرجان و کهنوج مشمول این طرح می‌شود.

 

فعالی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در سفر ریاست جمهوری به کرمان ۳۵۰۰میلیارد ریال در حوزه توسعه زیرساخت‌های سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی اختصاص یافت و این در حالیست که در سفر دوره‌های قبلی ریاست جهموری به کرمان هیچ مصوبه‌ای پیشنهاد نشده بود.

 

 

 

انتهای پیام /

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار