7 آذر 1401 ساعت 22:17

گهرزمین

معاون توسعه شرکت گهرزمین عنوان کرد:
احداث شهرک صنعتی ۵ هزار هکتاری در بردسیر

کروشاوی گفت : شرکت گهر زمین مدتهاست در مورد نحوه تعیین یک استراکچر توسعه و راه اندازی شهرک صنعتی ۵ هزار هکتاری فعالیت دارد.

وی افزود: بر اساس این اهداف  ساختار مناسبی تعریف شد . ما در یک منطقه وسیع تر از سیرجان که با ترافیک صنعتی و جمعیتی، چالشهای اجتماعی  و مسائل سکونت، مسائل گرانی، مسکن دست و پنجه نرم می کند؛ وارد عمل شدیم. بر این اساس سه منطقه  سیرجان، بندرعباس و بردسیر برای توسعه کاندیدا شدند.

وی اظهار کرد: مشخص شد یکی از دلایل انتخاب این مناطق، مسائل اشتغال مردم و لزوم توسعه یافتگی آنهاست بر این اساس سندی در وزارت صنایع تنظیم  و کلیه مسئولین قضایی، استانی و صنعتی آن را امضا کردند.

 

یک شهر صنعتی جدید به وسعت ۵ هزار هکتار

کروشاوی تصریح کرد: بر اساس این سند یک شهر صنعتی جدید به وسعت ۵ هزار هکتار در حال تاسیس  است که باعث رونق  شهر بردسیر می شود و با توجه به فاصله کم  آن با شهر کرمان موجب می شود تا کرمانی‌ها سهم خود را از این اشتغال به دست آورند.

کروشاوی خاطرنشان کرد: نتیجه این تقسیم بندی آن شد که اگر موضوعات حمل و نقل در شهر  بندرعباس به عنوان یک مزیت محسوب می شود.

معاون توسعه شرکت گهرزمین عنوان کرد: اما موضوع انتخاب زمین در آنجا یک عیب است در ضمن زمینی که برای توسعه ساختاری در نظر داشتیم نزدیک به ۵ هزار هکتار وسعت دارد این هدف در بندرعباس محقق نمی شد از طرفی تمام این سند به نام گل گهر و گهرزمین است که باید به صورت مشترک  آن را به سرانجام برسانند و در صورت انتخاب شهر بندرعباس، این دو شرکت باید سرمایه خودشان را به آن جا منتقل می کردند.

وی در ادامه افزود: بر این اساس انتخاب اول ما برای توسعه پروژه شهر بردسیر قرار گرفت. تا بتواند مسائل مربوط به اشتغال، مسائل اجتماعی رعایت محیط زیست، چالش ازدحام و ترافیک صنعت متقاضیان کار را جوابگو باشد.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار شهرستان بردسیر

اخبار استان کرمان

آخرین اخبار