کد خبر:5002 | 14:59:07 - یکشنبه 14 نوامبر 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مجموع بستری‌های قطعی کرونا در استان کرمان از مرز ۴۲۵۰۰ بیمار گذشت
سپهرآنلاین، با بستری ۶۶ بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان شمار بیماران کرونایی استان کرمان از ابتدای همه‌گیری از مرز ۴۲ هزار و ۵۰۰ مورد گذشت. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، در شرایطی که مدتی است آمار بیماران سرپایی و بستری کرونا در استان کرمان افزایشی است و‌ استان کرمان به لحاظ پوشش […]

سپهرآنلاین، با بستری ۶۶ بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان شمار بیماران کرونایی استان کرمان از ابتدای همه‌گیری از مرز ۴۲ هزار و ۵۰۰ مورد گذشت.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، در شرایطی که مدتی است آمار بیماران سرپایی و بستری کرونا در استان کرمان افزایشی است و‌ استان کرمان به لحاظ پوشش واکسیناسیون در رده‌های پایین کشور قرار دارد مسئولان می‌گویند اگر مراقبت‌های لازم انجام نشود کرمان جزو استان‌های اولی است که پیک ششم کرونا در آن اتفاق می‌افتد.

براساس آخرین آمار منتشر شده تاکنون بیش از دو میلیون نفر در استان دز اول و یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶۳۰ نفر دز دوم واکسن کرونا را تزریق کردند با این وجود مسئولان استان از روند واکسیناسیون در استان راضی نیستند.

به گفته مسئولان در حاضر حاضر نزدیک به ۷۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری است که از این تعداد ۳۰۹ مورد بیمار قطعی کرونا است از سوی دیگر در شبانه روز گذشته ۶۶ بیمار قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان بستری شده تا شمار بیماران کرونایی استان از ابتدای همه‌گیری از مرز ۴۲ هزار و ۵۰۰ مورد بگذرد.

علی زینی‌وند استاندار کرمان با بیان اینکه استان کرمان در بحث بیماری کرونا روند افزایشی دارد اظهار داشت: شهرستان‌های استان کرمان یکی یکی در حال تغییر رنگ هستند و طرح مدیریت هوشمند کرونایی از ابتدای آذر ماه در استان اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در استان نسبت به کل جمعیت هنوز به ۶۰ درصد نرسیده و باید ارتقا پیدا کند و اسامی شهرستان‌هایی که در انجام واکسیناسیون همکاری نکنند اعلام می‌شود گفت: در حال حاضر تنها سلاح مقابله با بیماری کرونا در دنیا همین است و مقام معظم رهبری نیز بر نظر کارشناسی تاکید دارند.

حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با بیان اینکه از ابتدای شیوع کرونا بیش از ۱۰۴ هزار نفر بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان بستری شدند اظهار داشت: از این تعداد حدود ۵۵ هزار نفر بیمار قطعی کرونا بودند.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون در استان کرمان در حال انجام است اما در جنوب استان واکسیناسیون کرونا در وضعیت خوبی نیست ادامه داد: ۷۹ درصد جمعیت هدف استان تاکنون واکسیناسیون شدند اما نسبت به جمعیت کل استان حدود ۵۸ درصد است.

حسین صافی‌زاده معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این جلسه با بیان اینکه تعداد بستری‌های کرونا در استان کرمان افزایش پیدا کرده گفت: هفته گذشته تعداد موارد منجر به فوتی نیز زیاد شده بود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان کرمان وضعیت خوبی ندارد و متاسفانه استفاده از ماسک یا رعایت نمی‌شود و یا زیر چانه است.

بسعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان اظهار داشت: با وجودی که به نظر می‌رسد موج پنجم کرونا را پشت سر گذاشتیم اما شرایط ما، شرایط عادی نیست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در استان کرمان دو شهرستان ما در وضعیت قرمز کرونا هستند و سه شهرستان ما که شهرستان‌های بزرگ و پر جمعیتی هم هستند در وضعیت نارنجی قرار دارند گفت: در طول هفته گذشته سه شهرستان ما که وضعیت آبی داشتند به وضعیت زرد تغییر رنگ دادند و افزایش مختصری هم در بیماران بستری داشتیم.

سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ تا ظهر امروز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان ۳۰۹ مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد ۱۷۰ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، ۳۶ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، ۱۲ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، ۱۹ مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و ۷۲ مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری ۶۶ بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید ۱۹، تاکنون به ۴۲ هزار و ۵۰۵ مورد رسیده است.

وی به فوت ۸ بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به ۴ هزار و ۹۷۶ مورد رسیده است.

صحبتی با بیان اینکه آمار واکسن تزریق شده نوبت اول کرونا در استان کرمان دو میلیون و سه هزار و ۸۹۱ مورد عنوان کرد و گفت: واکسن تزریق شده نوبت دوم کرونا در استان را یک میلیون و ۴۴۵ هزار و ۶۳۰ مورد است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب