کد خبر:4923 | 14:41:12 - یکشنبه 10 اکتبر 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
وزیر ارتباطات: رتبه ۱۳۰ شاخص کیفیت خدمات دولت الکترونیک شایسته نیست!/ باید مرکز دیده‌بانی برای فناوری‌های جدید داشته باشیم
سپهرآنلاین،وزیر ارتباطات گفت: اکنون در دولت الکترونیک از لحاظ شاخص کمیت بین ۱۹۰ کشور رتبه ۸۹ و از لحاظ شاخص کیفیت خدمات رتبه ۱۳۰ را داریم و این شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست. وزیر ارتباطات: رتبه ۱۳۰ شاخص کیفیت خدمات دولت الکترونیک شایسته نیست!/ باید مرکز دیده‌بانی برای فناوری‌های جدید داشته باشیم به […]

سپهرآنلاین،وزیر ارتباطات گفت: اکنون در دولت الکترونیک از لحاظ شاخص کمیت بین ۱۹۰ کشور رتبه ۸۹ و از لحاظ شاخص کیفیت خدمات رتبه ۱۳۰ را داریم و این شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست.

وزیر ارتباطات: رتبه ۱۳۰ شاخص کیفیت خدمات دولت الکترونیک شایسته نیست!/ باید مرکز دیده‌بانی برای فناوری‌های جدید داشته باشیم
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس، عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح طرحهای هوشمندسازی پلیس با بیان اینکه فناوری اطلاعات امروز زندگی بشر را زیر و رو کرده است، اظهار داشت: امروز کسی بدون این فناوری نمی‌تواند زندگی کند؛ چراکه همه اطراف زندگی بشر به این حوزه فناوری گره خورده است و در چنین شرایطی نظم بخشیدن، ساماندهی و شفاف کردن فضا برای حقوق مردم، مسئله‌ای جدی است و حتماً پلیس باید در این فضا حضور داشته باشد.

وزیر ارتباطات به‌روز بودن پلیس را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: این فضا کاملاً رو به جلو و سیال است لذا حتماً پلیس برای حفظ حقوق مردم در این فضا حتماً باید خود را به روز کند.

وی گفت: باید مرکز دیده‌بانی برای فناوری‌های جدید داشته باشیم و دائماً تحلیل شوند، همچنین استفاده از فناوری در خود پلیس نیز موضوع حائز اهمیت است؛ باید طعم شیرین استفاده از فناوری را در بحث خدمات الکترونیک دولتی به مردم بچشانیم.

زارع‌پور گفت: قدرت فناوری اطلاعات و هوشمندسازی این است که تمام بخشها را یکپارچه کنیم نباید به نحوی باشد که هر ارگانی برای خود یک اپلیکیشن داشته باشد، حتی اگر لازم است فرآیندی مخصوصاً فرآیند بین‌سازمانی اصلاح شود، باید این اتفاق روی دهد، شاید لازم باشد یک جایگاه فرابخشی درباره این تغییر و تحولات تصمیم‌گیری کند.

وزیر ارتباطات افزود: در وزارت ارتباطات به دنبال این هستیم ظرفیتی ایجاد کنیم که تبادلات الکترونیک بین دستگاه‌‌ها تسهیل شده و سرعت پیدا کند؛ در حال تدوین زیرساختی جدید برای راهبری استقرار دولت هوشمند هستیم که یک نفر در کل دولت پاسخگو باشد، اکنون کسی پاسخگوی مستقیم نیست، چندین متولی دارد و سراغ هر کدام نیز بروید، آن فرد گردن دیگری می‌اندازد که چرا اکنون وضع دولت الکترونیک باید بر اساس شاخصه‌های جهانی اینچنین باشد، اکنون از لحاظ شاخص کمیت بین ۱۹۰ کشور رتبه ۸۹ و از لحاظ شاخص کیفیت خدمات رتبه ۱۳۰ را داریم و این شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست؛ با توجه به اینکه ظرفیتهای بسیار خوبی در کشور وجود دارد.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: با وجود جوانان نخبه حتماً باید جایگاه ما ارتقاء یابد و در برنامه‌های خود نیز قول دادم در این چهار سال حداقل ۳۰ پله رتبه خود را دولت هوشمند ارتقاء دهیم.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه در آینده نزدیک شاهد درگاه یکپارچه الکترونیک خواهیم بود، گفت: اگر بخواهیم پلت‌فرمهای داخلی تقویت شوند که انصافاً در این حوزه زیرساختهای خوبی داریم، باید از طریق ظرفیتهای خوب موجود، خدمات خود را ارتقاء دهیم که در این رابطه نیز برنامه ویژه‌ای در دستور کار داریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب