کد خبر:4786 | 15:18:40 - یکشنبه 11 جولای 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال کالاهای قاچاق در استان کرمان کشف شد
سپهرآنلاین، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا استان کرمان از کشف بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال کالاهای قاچاق در سه ماهه نخست سال‌جاری در استان خبر داد. نادر ملایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان‌، با اشاره به اینکه حمایت از تولید یکی از مباحث محوری ستاد برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با […]

سپهرآنلاین، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا استان کرمان از کشف بیش از ۸۰۰ میلیارد ریال کالاهای قاچاق در سه ماهه نخست سال‌جاری در استان خبر داد.
نادر ملایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان‌، با اشاره به اینکه حمایت از تولید یکی از مباحث محوری ستاد برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز در کشور است اظهار داشت: یکی از مشکلات ما این است که جرائم و قوانین مقابله با قاچاق کالا بازدارندگی لازم را ندارد.
وی با اشاره به عوامل دخیل در قاچاق کالا بیان کرد: تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی مربوط به آن، عدم اشتغال جوانان، سودآوری بالای برخی از اقلام کالای قاچاق، ارزان بودن قیمت حامل‌های انرژی در داخل کشور و ارزان بودن دام از جمله این عوامل است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با بیان اینکه همجواری با استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان باعث رشد نسبی قاچاق کالا در استان شده است افزود: مبارزه با کالاهای قاچاق و کالاهای بی‌کیفیت خارجی در دستور کار است.
وی با عنوان اینکه بیش از ۲۰ قلم کالا قاچاق در استان کرمان، کشفیات پلیس امنیت اقتصادی و سایر دستگاه‌های ناظر در استان است گفت: بیشترین کشفیات قاچاق کالا در استان شامل مسکرات، تجهیزات ماهواره، مواد محترقه، لوازم آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم یدکی خودرو، منسوجات، تجهیزات پزشکی، سیگار، کود شیمیایی، احشام و فراورده‌های نفتی است.
مولایی با اشاره به میزان کشفیات قاچاق کالا در سه ماهه نخست سال جاری در استان کرمان و مقایسه این آمار به کشفیات قاچاق کالا در مدت مشابه سال گذشته بیان کرد: تعداد وسایل نقلیه توقیف شده در سال گذشته، ۴۳۲ دستگاه بوده که این آمار در سال ۱۴۰۰ به ۶۶۷ دستگاه رسیده است.
وی با بیان اینکه باندهای متلاشی شده قاچاق کالا در سه ماهه نخست سال گذشته ۵ باند بوده که و با ۴۰ درصد افزایش، امسال به ۷ باند رسیده است گفت: متهمین دستگیر شده در سه ماهه نخست سال گذشته ۷۹۵ نفر بوده که این آمار در سال جاری هزار و ۴۶ نفر است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان با عنوان اینکه پرونده‌های بالای ۵۰۰ میلیون تومان قاچاق کالا در سه ماهه نخست سال گذشته ۱۴ فقره بوده و امسال با بیش از ۱۰۰ درصد افزایش به ۳۰ فقره رسیده ادامه داد: پرونده‌های بالای ۱۰۰ میلیون تومان از ۶۰ فقره به ۱۱۸ فقره در سال جاری افزایش پیدا کرده و پرونده زیر ۱۰۰ میلیون تومان هم در سال گذشته ۶۶۰ فقره بوده که به ۷۷۱ فقره در سال جاری رسیده است.
وی برآورد ریالی کشفیات قاچاق کالا در سه ماهه نخست سال ۹۹ را ۵۱۹ میلیارد و ۴۱ میلیون و ۳۴۶ هزار و ۷۳۱ ریال عنوان کرد و گفت: در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۰ ارزش ریالی کالاهای مکشوفه قاچاق در استان کرمان ۸۱۴ میلیارد و ۱۸۵ میلیون و ۵۵۷ هزار ریال بوده است.
مولایی با بیان اینکه کالاهای قاچاق از مبادی غیر رسمی وارد استان می‌شود و به دلیل هم‌مرز بودن استان کرمان با استان‌های مرزی کشور این مسئله در استان زیاد است ادامه داد: استان کرمان، حلقه اتصال استان‌های مرزی با مرکز کشور است.
وی با اشاره به اینکه ستاد مرکزی قاچاق کالای کشور برای مقابله با کالای قاچاق مصمم است گفت: طرح جمع آوری البسه با برندهای خارجی از سطح بازار تا پایان تیرماه اجرا می‌شود و البته برخی کالاها ایرانی هستند اما فروشنده برای جذب مشتری از برند خارجی برای آنها استفاده کرده است.
دبیر کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان یکی از وظایف کمیسیون برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را نظارت عنوان کرد و ادامه داد: بحث نظارتی بحث جدی بوده و یکی از اولویت‌های کمیسیون در سال ۱۴۰۰ است.
وی هویت‌گذاری دام، پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی برای جلوگیری از قاچاق سوخت، نظارت مستمر و جدی بر تأمین سوخت نیروگاه‌های استان، مقابله و نظارت جدی با پوشاک و لوازم خانگی قاچاق در سطح عرضه و مقابله به عرضه کالاهای قاچاق سلامت محور را از دیگر اولویت‌های این ستاد در سال جاری دانست و گفت: تکمیل سامانه‌های الکترونیکی نظارتی مانند سامانه جامع انبارها و سامانه جامع تجارت و طرح تجمیع چاه‌های آب غیرمجاز را ضروری دانست.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب