کد خبر:4711 | 14:41:21 - یکشنبه 18 آوریل 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت:تزریق واکسن کرونا به ۱۹ هزار نفر در کرمان
سپهرآنلاین،حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم با اشاره به اینکه گفته می‌شود شفاف‌سازی در زمینه واکسن صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: همه برنامه‌ها شفاف است و نظارت بر توزیع واکسن در داخل استان توسط دو سازمان غیر دانشگاهی و کمیته دانشگاهی انجام می‌شود. وی با اشاره به اینکه ظرف یک شبانه‌روز در کل استان […]

سپهرآنلاین،حمیدرضا رشیدی‌نژاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان هم با اشاره به اینکه گفته می‌شود شفاف‌سازی در زمینه واکسن صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: همه برنامه‌ها شفاف است و نظارت بر توزیع واکسن در داخل استان توسط دو سازمان غیر دانشگاهی و کمیته دانشگاهی انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه ظرف یک شبانه‌روز در کل استان ۹۶ تخت بیمارستانی ما اضافه بر قبل اشغال شد، گفت: به‌طور متوسط بین ۶۰ تا ۷۰ درصد تخت بیمارستان‌ها توسط بیماران کووید ۱۹ به‌صورت قطعی یا مشکوک در استان اشغال می‌شود.

رشیدی‌نژاد بیان داشت: اگر موضوع را جدی نگیریم ممکن است خدایی نکرده در استان با کمبود تخت مواجه شویم، همان‌طور که در برخی از استان‌ها با کمبود تخت مواجه هستند و دست به دامان تخت‌های غیر بیمارستانی شده‌اند که امیدواریم در استان کرمان چنین اتفاقی نیفتد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان عنوان کرد: ۸۵۰ تخت توسط بیماران کرونایی در سطح استان اشغال شده که ۴۵۷ نفر از این بیماران تست آنها مثبت است؛ قبلا حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد بیمارانی که بستری می‌شدند، تست آنها مثبت بود اما اکنون حدود ۶۰ درصد تست‌های بیماران بستری مثبت است.

وی تصریح کرد: در مجموع نزدیک به ۱۰۰ نفر در آی‌سی‌یو بیمارستان‌های استان بستری هستند که حدود ۴۳ نفر آنها تحت ونتیلاتور هستند و مرگ و میر هفته گذشته در استان بالا بود که با توجه به آمار شیوع، این انتظار را داشتیم که تعداد مرگ و میر افزایش یابد.

رشیدی‌نژاد افزود: واکسن‌هایی که به داخل استان برای توزیع برای گروه‌های مختلف آمده روی آن نوشته شده برای چه گروه‌های باید تزریق شوند.

وی یادآور شد: تاکنون سه دوره واکسن وارد استان شده و یک پارت دیگر امروز به‌دست ما می‌رسد که از فردا واکسیناسیون مجدد بین جمعیت‌های مورد نظر انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان تصریح کرد: کسانی که تاکنون به آنها در استان به آنها واکسن تزریق شده است کادر بهداشت و درمان، تعدادی از جانبازان، تعدادی از بیماران سرطانی و بیماران خاص، تعدادی افراد در خانه سالمندان و تعدادی از پاکبانان هستند.

رشیدی‌نژاد خاطرنشان کرد: در دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای بیش از هفت هزار نفر تزریق واکسن انجام داده‌ایم و با ۱۱ هزار و ۴۰۰ دز واکسنی که به دست ما می‌رسد در مجموع نزدیک به ۱۹ هزار نفر واکسن را دریافت خواهند کرد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب