کد خبر:4706 | 15:10:51 - یکشنبه 11 آوریل 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارکرمان: اقدامات زیرساختی مهاجرت معکوس را در کرمان رقم زد
سپهرانلاین، استاندار کرمان گفت: احداث زیرساخت‌ها، بهسازی‌ها و ایجاد مشاغل خرد در برخی روستاهای استان مهاجرت معکوس را طی سال‌های گذشته رقم زده است و در این حوزه ها بنیاد مسکن نقشی اساسی دارد که از آن حمایت می‌کنیم. به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز یکشنبه در دیدار نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب […]

سپهرانلاین، استاندار کرمان گفت: احداث زیرساخت‌ها، بهسازی‌ها و ایجاد مشاغل خرد در برخی روستاهای استان مهاجرت معکوس را طی سال‌های گذشته رقم زده است و در این حوزه ها بنیاد مسکن نقشی اساسی دارد که از آن حمایت می‌کنیم.

به گزارش ایرنا، علی زینی‌وند روز یکشنبه در دیدار نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب مسکن و مدیرکل استان افزود: بنیاد مسکن نهادی قوی، شناخته شده و مورد توجه قشرهای محروم کشور قرار دارد.

وی ادامه داد: علاوه بر توجه به حوزه مقاوم‌سازی، ساخت و ساز، بهسازی و بسیاری از فعالیت ها در وقایع و حوادث دوشادوش نهادهایی امدادگر، همراه مردم بوده و نهادی انقلابی با بدنه بسیار توانمند و تاثیرگذار در کشور محسوب می‌شود.

زینی وند اظهار داشت: بنیاد مسکن در خط مقام معظم رهبری و امام خمینی(ره) را بوده و با فراز و فرود و تغییر دولت ها در کنار تمامی دولت ها قرار دارد و در هرجایی که دولت ها با مشکلی مواجه بودند، بازوی اجرایی است که فعالیت‌های آن کاملا مشهود است.

استاندار کرمان گفت: بنیاد مسکن در ساماندهی حاشیه نشینی و مسکن محرومان سیستان و بلوچستان اقدامات چشمگیری داشته و با ایجاد تغییرات چهره این مناطق را عوض کرد که این فعالیت نیز قابل توصیف نیست.

وی بیان داشت: فعالیت‌های بنیاد مسکن ازجمله بهسازی و اجرای طرح‌های هادی روستایی و مسکن محرومان در روستاهای استان کرمان هم به چشم می‌آید.

زینی‌وند افزود: بنیاد مسکن ۶ هزار واحد مسکونی محرومان از ۱۰ هزار سهمیه استان را احداث کرد که بخشی از آن تکمیل نشده و به گفته مسئولان مربوطه تا پایان این دولت به بهره برداری می‌رسد و اجرای این اقدامات در روستاهای استان مشهود است که جای قدردانی دارد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن در بخش اقدام ملی مسکن نیز فعالیت می کند تصریح کرد: جمعیت روستایی ما در سطح استان های نخست کشور قرار دارد و یکی از اهداف ما نگهداشتن جمعیت روستایی است.

استاندار کرمان افزود: هرچقدر روستاها را آباد کنیم و جمعیت را در آن نگهداریم به همان میزان از آسیب های اجتماعی و حاشینه نشینی که سیما و منظر شهری را تخریب می‌کند، جلوگیری می شود.

وی عنوان کرد: باید مکملی برای بهسازی روستاها در ایجاد اشتغال و تقویت زیرساخت ها را برنامه‌ریزی کنیم که در این راستا ایجاد مشاغل خرد و بومگردی‌ها در دستور کار استان قرار دارد.

نماینده عالی دولت در استان کرمان ادامه داد: در حوزه صنایع دستی استان کرمان ظرفیت مناسبی دارد که در این سال‌ها مورد توجه قرار گرفته که امیدواریم روستاها را آبادتر کند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب