کد خبر:4685 | 15:38:29 - یکشنبه 4 آوریل 2021
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عراقچی: هیچ‌گونه مذاکره مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نداریم
سپهر آنلاین،معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که قرار است روز سه‌شنبه در وین در نشست کمیسیون مشترک برجام شرکت کند، تأکید کرد: هیچ‌گونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم با ‌آمریکا نداریم. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه اظهار داشت: آنچه ما در وین […]

سپهر آنلاین،معاون سیاسی وزارت امور خارجه کشورمان که قرار است روز سه‌شنبه در وین در نشست کمیسیون مشترک برجام شرکت کند، تأکید کرد: هیچ‌گونه مذاکره مستقیم و غیرمستقیم با ‌آمریکا نداریم.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز یکشنبه اظهار داشت: آنچه ما در وین در کمیسیون مشترک دنبال می‌کنیم دقیقاً مبتنی بر مواضع قطعی نظام است که توسط مقام معظم رهبری و مسئولین کشور بارها اعلام شده است.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افزود: ما در وین هیچ مذاکراتی با آمریکایی‌ها چه مستقیم چه غیرمستقیم نخواهیم داشت. ما با کمیسیون مشترک و کشورهای ۱+۴ مذاکره می‌کنیم و خواسته و شرط خودمان را برای بازگشت به برجام به آنها اعلام خواهیم کرد. بازگشت و خواسته ما این است که آمریکا اول همه تعهدات برجامی خود را انجام دهد و همه تحریم‌هایی را که گذاشته بردارد و بعد از آن ما راستی‌آزمایی می‌کنیم و برمی‌گردیم.

عراقچی به شبکه خبر گفت: اگر کشورهای ۱+۴ توانستند آمریکایی‌ها را از این جهت و به هر روشی که خودشان می‌دانند راضی کنند، طبیعی است که ما به آن عمل می‌کنیم. گفت‌وگوهای ما با ۱+۴ در وین گفت‌وگوهای کاملاً فنی در مورد تحریم‌هایی است که باید برداشته شود و اقداماتی که ایران انجام دهد و ترتیب اینکه آمریکایی‌ها باید ابتدا انجام بدهند و راستی‌آزمایی شود.

وی عنوان کرد: این را هم بگویم که ما هیچ طرح گام‌به‌گام یا پیشنهاد گام‌به‌گام نداریم و قبول نمی‌کنیم، یک گام از نظر ما بیشتر وجود ندارد و آن این است که آمریکا تمام تحریم‌هایی را که بعد از خروج ترامپ مجدداً اعمال شد یا جدیداً اعمال شد و یا برچسب آن عوض شد اینها باید مشخص شود و آمریکا باید اینها را بردارد بعد ما راستی‌آزمایی می‌کنیم و به تعهداتمان برمی‌گردیم.

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: این‌که گام نهایی که آنها باید انجام دهند و ما باید انجام دهیم دقیقاً باید تعریف شود، این فقط در گفت‌وگوهای فنی ما با کشورهای ۱+۴ انجام می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب