کد خبر:4616 | 11:07:04 - یکشنبه 27 دسامبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل آموزش وپرورش کرمان:خیران ۲۲۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه در استان کرمان کمک کردند
سپهرآنلاین،گروه استان‌ها- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۲۲۰ میلیارد تومان کمک‌های خیرین مدرسه ساز استان در سال جاری بوده که ۱۰ درصد رشد داشته است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، احمد اسکندری‌نسب ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان که با حضور شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش […]

سپهرآنلاین،گروه استان‌ها- مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ۲۲۰ میلیارد تومان کمک‌های خیرین مدرسه ساز استان در سال جاری بوده که ۱۰ درصد رشد داشته است.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان ، احمد اسکندری‌نسب ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش استان کرمان که با حضور شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی و علی زینی ‌وند استاندار کرمان برگزار شد اظهار داشت: امروز نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش استان با حضور استاندار جدید کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در این دولت دستاوردهای زیادی داشته افزود: ۷۰ درصد رشد حقوق معلمین بوده و مدارس خشت و گلی در استان کرمان جمع‌آوری شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به اینکه آموزش و پرورش با شعار عدالت آموزشی فعالیت می‌کند گفت: در دوران کرونایی شبکه آموزشی شاد راه‌اندازی شد که در کشور یک اقدام تاریخ ‌ ساز در حوزه آموزش است.

وی با عنوان اینکه ۷۱۰ مدرسه زیر ده نفر و بیش از ۲۵۰ مدرسه زیر پنج نفر در استان کرمان وجود دارد عنوان کرد: پوشش حداکثری دسترسی دانش‌آموزان در بحث آموزش را در دستور کار قرار دادیم.

اسکندری‌نسب با بیان اینکه استفاده از فضای مجازی و اینترنت، آموزش تلویزیونی و ارائه بسته‌های آموزشی را انجام دادیم افزود: ۲۴ درصد دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه مشارکت خیرین در استان نسبت به سال‌های گذشته ۱۰ درصد رشد داشته است گفت: ۲۲۰ میلیارد تومان کمک‌های خیرین استان در سال جاری برای ساخت مدارس بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه اتاق بازرگانی استان کرمان همکاری بسیار خوبی در ساخت مدارس داشته است ادامه داد: دو تفاهمنامه با فعالان اقتصادی استان در حوزه ساخت مدرسه داریم.

وی با اشاره به اینکه سرانه فضای آموزشی در استان کرمان ۴٫۹ درصد و در شهر کرمان ۴ درصد بوده که بسیار پایین است گفت: در شهر کرمان کلاس‌ها با ۴۸ دانش‌آموز تشکیل می‌شود.

بیشتر بخوانید
معاون وزیر آموزش و پرورش در کرمان: کمتر از یک میلیون نفر در کشور بی‌سواد داریم

کتاب “سرباز وطن” با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش رونمایی شد

اسکندری‌نسب افزود: انتظار داریم شرکت‌های بزرگ صنعتی و معدنی استان نسبت به ساخت مدارس و توسعه فضای آموزشی شهر کرمان همکاری کنند.

وی با بیان اینکه امسال نخستین جشنواره علمدار در کشور برگزار می‌شود که دبیرخانه آن در استان کرمان است عنوان کرد: بیش از ۹۷ هزار اثر به جشنواره علمدار که اختتامیه آن در ایام سالگرد شهادت حاج قاسم برگزار می‌شود ارسال شده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب