کد خبر:4550 | 11:25:47 - دوشنبه 26 اکتبر 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل گمرکات استان کرمان :صادرات ۷۲۲ میلیون دلاری محصولات تولیدی استان کرمان/صادرات استان کرمان ۸۰ درصد رشد داشت
سپهرآنلاین،مدیرکل گمرکات استان کرمان :صادرات ۷۲۲ میلیون دلاری محصولات تولیدی استان کرمان/صادرات استان کرمان ۸۰ درصد رشد داشت مدیرکل گمرکات استان کرمان از صادرات ۷۲۲ میلیون دلاری و رشد ۸۰ درصد صادرات محصولات تولیدی استان کرمان از گمرکات سراسر کشور خبر داد. محمدرضا قادر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: در حال حاضر بین ۵۰ […]

سپهرآنلاین،مدیرکل گمرکات استان کرمان :صادرات ۷۲۲ میلیون دلاری محصولات تولیدی استان کرمان/صادرات استان کرمان ۸۰ درصد رشد داشت
مدیرکل گمرکات استان کرمان از صادرات ۷۲۲ میلیون دلاری و رشد ۸۰ درصد صادرات محصولات تولیدی استان کرمان از گمرکات سراسر کشور خبر داد.
محمدرضا قادر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم گفت: در حال حاضر بین ۵۰ تا ۷۰ قلم محصول تولیدی استان کرمان به دیگر کشور صادر می‌شود.
وی با اشاره به اینکه امروزه در حوزه صادرات فرآیند پیچیده و محدودیت و ممنوعیت‌های خاصی در گمرکات استان و کشور وجود ندارد افزود: هر کالایی که در کشور تولید می‌شود امکان صادرات آن وجود دارد.
مدیرکل گمرکات استان کرمان با بیان اینکه تنها ممنوعیت‌های صادراتی ما در اقلامی است که به عنوان کالاهای اساسی شناخته می‌شوند گفت: صادرات کالاهایی که ممکن است کمبودی را در داخل کشور ایجاد کند برای آن محدودیت‌ها و عوارض صادراتی گذاشته شده است.
وی با عنوان اینکه تعداد کالاهایی که صادرات آن ممنوع است بسیار کم هستند ادامه داد: راه‌اندازی سامانه جامع امور گمرکی و الکترونیکی شدن صادرات تحول بزرگی در این حوزه ایجاد کرده و فرایند صادرات برای بسیاری از اقلام صادراتی به صورت آنلاین انجام می‌شود.
قادر با اشاره به آماری که از سامانه جامعه امور گمرکی استخراج شده است گفت: در شش ماهه نخست امسال حدود ۷۲۲ میلیون دلار صادرات محصولات تولیدی استان کرمان از گمرکات سراسر کشور بوده که حدود ۸۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد داشته است.
وی با بیان اینکه از این میزان حدود ۳۰۰ میلیون دلار آن از گمرکات استان کرمان بوده که میزان آن ۲۰ درصد رشد داشته است افزود: با وجود همه محدودیت‌ها، تحریم‌های ظالمانه، بسته شدن مرزها و شیوع کرونا صادرکنندگان موفق شدند صادرات خود را نسبت به سال گذشته افزایش دهند.
مدیرکل گمرکات استان کرمان با بیان اینکه تنوع محصولات صادراتی در حوزه کشاورزی رتبه نخست را دارد گفت: پسته و خرما در بین محصولات کشاورزی بیشترین میزان را به خود اختصاص داده است.
رئیس اتاق بازرگانی ایران و روسیه: پیوستن ‌به جمع کشورهای عضو معاهده گمرکی اوراسیا ‌فرصت مهمی برای توسعه صادرات است
وی با اشاره به اینکه پس از محصولات کشاورزی، محصولات معدنی مانند مصنوعات مسی در رتبه بعدی صادرات استان کرمان قرار دارد بیان کرد: فرش و گلیم استان کرمان از محصولات صادراتی خوب استان است اما از آنجا که در استان کرمان کارهای نهایی و به اصلاحات صادرکنندگان فرش، پرداخت و شست ‌ وشوی آن انجام نمی‌شود این محصول استان از دیگر گمرکات کشور چون تهران و تبریز صادر می‌شود.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب