کد خبر:4429 | 12:33:46 - شنبه 11 جولای 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حسن پور رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان: ستاد نهضت مسکن باید در کشور راه‌اندازی شود
سپهر آنلاین، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ستاد نهضت مسکن باید در کشور راه‌اندازی شود گفت: بی‌تدبیری بیشترین عامل مشکلات اقتصادی در کشور است. شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه تحریم‌ها بر اقتصاد کشور اثر داشته اما باید بگوییم بی‌تدبیری بیشترین عامل مشکلات اقتصادی در کشور […]

سپهر آنلاین، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ستاد نهضت مسکن باید در کشور راه‌اندازی شود گفت: بی‌تدبیری بیشترین عامل مشکلات اقتصادی در کشور است.
شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به اینکه تحریم‌ها بر اقتصاد کشور اثر داشته اما باید بگوییم بی‌تدبیری بیشترین عامل مشکلات اقتصادی در کشور است اظهار داشت: بدون تعارف ناهماهنگی در تیم اقتصادی دولت کاملا مشهود است.
وی با بیان اینکه تیم اقتصادی دولت در این شرایط حساس باید هماهنگ و منسجم عمل کند و با شعار نمی‌شود مشکلات مردم را حل کرد گفت: از نظرات فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی باید استفاده شود و دولت چاره‌ای جز استفاده از کارشناسان خبره ندارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تنها راه برطرف کردن مشکلات اقتصادی کشور مشارکت دادن مردم است افزود: تجربه نشان داده که هر جا مشارکت مردم را داشتیم به نتیجه لازم رسیده‌ایم.
وی با بیان اینکه با چند نرخه بودن ارز در کشور مخالفم چرا که چند نرخه بودن ارز باعث رانت می‌شود و فسادآور است گفت: اطلاعات موثقی دارم که در دوره گذشته شکر با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد کشور شد اما تا ۱۱ هزار تومان فروش رفت.
حسن‌پور ادامه داد: این در حالیکه است یک سامانه در کشور تعریف شده که از لحظه خرید کالا در هر نقطه‌ای تا زمانی رسیدن کالا به دست مردم قابل رهگیری است، اما این سامانه امروز فعال نیست.
وی با اشاره به اینکه در بسیاری از موارد نواقصی در کشور داریم تصریح کرد: در دنیا خرید ارز قابل ردیابی است و از لحظه خرید معلوم است چه کسی این ارز را خریده کرده و به طور کامل ردیابی می‌شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از تخلفات و فساد اقتصادی همه چیز باید شفاف باشد و از اول شفاف‌سازی کنیم تا چیزی از مردم پوشیده نباشد گفت: سال گذشته بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ارز مورد نیاز را در اختیار دولت قرار دادیم و قرار بود کالاهای اساسی هیچ‌گونه افزایش قیمتی نداشته باشند در حالی که بین مردم و در بازار که می‌رویم مشاهده می‌کنیم که متاسفانه خلاهایی وجود دارد که باید جلوی آن گرفته شود.
وی با بیان اینکه حاکمیت موظف به رسیدگی به اقشار ضعیف و نیازمند جامعه است افزود: فردی در تهران داریم که هزینه پانسیون اسبش ماهانه چند صد هزار تومان است و یارانه دریافت می‌کند و در روستا هم افرادی داریم که به نان شب محتاج هستند و به همان اندازه یارانه دریافت می‌کنند.
حسن‌پور با اشاره به اینکه باید برای شش دهک پایین جامعه کار فوری و اورژانسی انجام بدهیم تا مکلات آنها حل شود گفت: در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی چند موضوع و طرح را در برنامه فوری داریم.
وی با بیان اینکه جاماندگان از سهام عدالت را در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی پیگیری می‌کنیم افزود: تعیین تکلیف سهام عدالت از اولویت‌های کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی است و پیش‌بینی می‌شود ۱۰ میلیون نفر جاماندگان از سهام عدالت در کشور هستند.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه با رئیس بنیاد مستضعفان کشور در کمیسیون اقتصادی مجلس جلسه داشتیم بیان کرد: وظیفه اصلی بنیاد مستضعفان رسیدگی به محرومان واقعی و نیازمندان جامع است و مقرر شد زمین‌هایی که در اختیار این نهاد است با فوریت برای ساخت مسکن محرومان در اختیار نهادهایی مانند بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مسکن شهر سازی قرار داده شود.
وی با بیان اینکه طرح ساخت خانه‌های ارزان قیمت در بحث اقدام ملی در کمیسیون عمران مجلس در حال پیگیری است افزود: مقدار زیادی زمین از سال‌های دور در اختیار برخی ادارات، وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های اجرایی و غیر حاکمیتی قرار دارد که امروز این زمین‌ها باید در اختیار متولیان امر برای ساخت مسکن قرار بگیرد تا برای مردم خانه ساخته شود.
حسن‌پور با اشاره به اینکه دولت باید پاسخگو باشد که چرا دریافت مالیات از خانه‌های خالی را پیگیری نمی‌کند عنوان کرد: آمار داریم که یک و نیم میلیون خانه خالی در کشور وجود دارد و افرادی مسکن را به‌عنوان یک رانت و برای گران شدن در اختیار دارند.

وی با ابراز اینکه نیازمند نهضت مسکن‌سازی در کشور هستیم و همه مسئولان امر باید پای کار بیایند گفت: در استان کرمان مشکل مسکن بیداد می‌کند و در شهرهای سیرجان و کرمان این احساس نیاز بیشتر است اما وزارت نیرو در انتقال شبکه آب همکاری نمی‌کند و اگر امروز دولت تصمیم بگیرد بخشی از اختیارت را در اختیار استاندار بگذارد بخش قابل توجهی از مشکلات ما قابل حل است.
نماینده مردم شهرستان‌های سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیته امداد در سال‌های گذشته ساخت مسکن برای نیازمندان را در برنامه دارد که کار ارزشمند است افزود: ستاد نهضت مسکن باید در کشور راه‌اندازی شود و مشکلات مردم در زمینه مسکن برطرف شود.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه اراده‌ای برای ساخت مسکن در کشور وجود ندارد گفت: کلیه کسانی که مسکن ندارند امروز در سایت اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند، اما هنوز کار شروع نشده و مردم بلاتکلیف هستند.
حسن‌پور با بیان اینکه امروز با کد ملی به راحتی می‌توان مشخص کرد که این افراد کجا شاغل بوده، تحت پوشش کدام نهاد هستند و اینکه مسکن دارد افزود: پالایش افراد به سرعت قابل انجام است و باید به این اقدامات سرعت داد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب