کد خبر:4308 | 19:01:31 - سه‌شنبه 7 آوریل 2020
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان:مجموع آمار بیماران مبتلا به کرونا در کرمان به ۳۷۹ نفر رسید
سپهرآنلاین،سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آمار نهایی مبتلایان به کرونا را تا امروز در استان کرمان ۳۷۹ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شفیعی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری پیرامون آخرین وضعیت بیماری کرونا […]

سپهرآنلاین،سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان آمار نهایی مبتلایان به کرونا را تا امروز در استان کرمان ۳۷۹ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون ۴۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.
به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شفیعی بعدازظهر سه شنبه در نشست خبری پیرامون آخرین وضعیت بیماری کرونا در کرمان اظهار کرد: از روز گذشته دو آزمایشگاه در استان کرمان آزمایش‌های مربوط به کرونا را انجام می‌دهند.
وی با اشاره به اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۷ نمونه در این آزمایشگاه‌ها مورد بررسی قرار گرفت، افزود: از این تعداد ۱۳ مورد جدید مبتلا به کووید ۱۹ شناسایی شد و بر این اساس مجموع آمار مبتلایان بستری و سرپایی در استان کرمان به ۳۷۹ مورد رسید.
شفیعی گفت: از مبتلایان جدید هشت مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، دو مورد مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان و سه مورد هم مربوط به دانشگاه علوم پزشکی جیرفت است.
وی ادامه داد: از ۱۳ مورد مبتلای جدید هفت مورد آقا و شش مورد خانم با میانگین سنی ۶۰ سال است که میانگین سنی نسبت به روزهای قبل پایین‌تر آمده است.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان داشت: همچنین چهار مورد از بیماران جدید بستری، چهار مورد سرپایی، سه مورد از اطرافیان بیماران و دو مورد هم از کادر درمانی هستند.
وی با اشاره به اینکه در موارد جدید حدود ۲۵ درصد از اطرافیان بیماران مبتلا شده‌اند، گفت: با پی گیری وضعیت اطرافیان بیماران و مراقبت از آنها می‌توانیم در جلوگیری از زنجیره انتقال ویروس تأثیرگذار باشیم.
شفیعی از دو مورد فوت در بیمارستان‌های استان کرمان خبر داد و گفت: یک مورد از کهنوج مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و یک مورد هم از فهرج مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم بوده و هر دو مورد مرد هستند.
وی گفت: در مجموع از ابتدا تا کنون ۴۲ نفر در استان کرمان به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.
مدیر گروه بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: افراد بستری در بیمارستان‌ها به دلیل بیماری حاد تنفسی از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز دو هزار و ۷۵ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۳ مورد است.
شفیعی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر از بیمارستان‌های استان ترخیص شدند که در مجموع تعداد ترخیص شده ۲۲۳ مورد است.
وی بیان کرد: تعداد کل بیماران بستری مبتلا به کرونا از ابتدای اسفند تا امروز ۳۱۲ مورد است و ۴۷ نفر هم اکنون در بیمارستان‌های استان کرمان بستری هستند.
وی مجموع تست‌های انجام شده در استان کرمان را دو هزار و ۴۶ مورد ذکر کرد و گفت: تعداد موارد مشکوک به کرونا از ابتدای اسفند سال گذشته تا به امروز هزار و ۴۹۷ مورد و طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ مورد است.
وی گفت: در حال حاضر شش بیمار در آی سی یو تحت مراقبت هستند و در نقاهتگاه هم هفت بیمار حضور دارند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب