کد خبر:4266 | ۱۹:۱۵:۱۹ - یکشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مرگ ۶۱هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا در یک سال!/ پشت‌پرده بزرگ‌نمایی کرونا
سپهرآنلاین،مرگ ۶۱هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا در یک سال!/ پشت‌پرده بزرگ‌نمایی کرونا تکشته‌های آنفلوآنزا در سال ۲۰۱۸‌ــ‌۲۰، ۶۱هزار نفر بوده‌ است و در یک سال گذشته (۲۰۲۰‌ــ‌۲۰۱۹) حدود ۱۰هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند؛ این آمار رسمی در حالیست که تعداد مرگ ناشی از کرونا در چین هنوز به ۳هزار […]

سپهرآنلاین،مرگ ۶۱هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا در یک سال!/ پشت‌پرده بزرگ‌نمایی کرونا
تکشته‌های آنفلوآنزا در سال ۲۰۱۸‌ــ‌۲۰، ۶۱هزار نفر بوده‌ است و در یک سال گذشته (۲۰۲۰‌ــ‌۲۰۱۹) حدود ۱۰هزار آمریکایی بر اثر آنفلوآنزا جان خود را از دست داده‌اند؛ این آمار رسمی در حالیست که تعداد مرگ ناشی از کرونا در چین هنوز به ۳هزار نفر هم نرسیده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از بیماری‌های خطرناکی که در سطح جهان سالانه تعداد بسیاری از افراد به آن دچار می‌‌شود، “آنفلوآنزا” است؛ این بیماری بسیار شایع است و در فصول سرد سال تعداد بیشتری از افراد را دربرمی‌گیرد.
به گزارش سایت “medicinenet” سالانه تعداد ۶۴۶ هزار انسان به بیماری آنفلوآنزا دچار می‌‌شوند و به‌طور تخمینی، تعداد ۲۵۰ تا ۵۰۰ هزار نفر در جهان جان خود را بر اثر آنفلوآنزا از دست می‌دهند.
نکته جالب این است که کشور آمریکا یکی از خاستگاه‌های این بیماری است و شهروندان آمریکایی بیشتر از کشورهای دیگر دچار آن می‌شوند؛ سالانه هزاران نفر از شهروندان آمریکایی بر اثر ابتلا به آنفلوآنزا جان خود را از دست می‌دهند.
بر اساس گزارش سازمان “کنترل و پیشگیری از بیماری” در آمریکا (CDC)، در ۱۰ سال گذشته از ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ تعداد قابل توجهی از افراد جان خود را به‌علت آنفلوآنزا از دست داده‌اند.
تعداد کشته‌های آنفلوآنزا در آمریکا در سال ۲۰۱۸‌ــ‌۲۰۱۷، ۶۱ هزار نفر بوده‌ است! این بازه زمانی، یکی از شایع‌ترین تعداد مرگ‌ومیر بر اثر بیماری آنفلوآنزا بوده است؛ در این سال ۴۵ میلیون آمریکایی به آنفلوآنزا دچار شدند.
یکی دیگر از سالهایی که بیشترین کشته بر اثر آنفلوآنزا در آمریکا ثبت شده است، ۲۰۱۵‌ــ‌۲۰۱۴ است؛ در این سال تعداد ۵۱ هزار آمریکایی کشته شدند و تعداد ۳۰ میلیون به این بیماری دچار شدند.
این در حالی است که از زمان شیوع ویروس کرونا از ووهان چین، اخبار آنفلوآنزا در آمریکا مورد سانسور قرار گرفته است.
در سال ۲۰۲۰‌ــ‌۲۰۱۹، ۱۹ میلیون آمریکایی مبتلا به آنفلوآنزا شدند که ۱۸۰ هزار نفر از آنها راهی بیمارستان شده‌اند؛ از این تعداد، حدود ۱۰ هزار آمریکایی که ۶۰ درصد آنها کودک بوده‌اند جان خود را از دست داده‌اند.
فصل آنفلوآنزا در آمریکا امسال زودتر از معمول آغاز شد؛ اوج این بیماری در اواسط نوامبر با افزایش آنفلوآنزای نوع B بود؛ این نوع آنفلوآنزا کودکان را سخت‌تر تحت تأثیر قرار می‌دهد؛ بیش از نیمی از آزمایش‌هایی که در این فصل برای آنفلوآنزا گرفته شده در کودکان و جوانان زیر ۲۵ سال بوده که مخصوصاً گروه سالم‌تری از مردم هستند.
هردوی این ویروس‌ها (کرونا و آنفلوآنزا) علائم مشابهی دارند: سرفه، تب و در برخی موارد مشکل تنفسی است؛ تفاوت اصلی در این است که افرادی که در خطر ابتلا به کرونا قرار دارند یا خود به چین سفر کرده‌اند یا از نزدیک با کسانی در تماس بوده‌اند که قبلاً مبتلا شده‌اند.
“گرگوری پلند”، مدیر گروه تحقیقات واکسن در “کلینیک مایو در راچستر مینه‌سوتا” گفت: «ویروس کرونا برای اکثر آمریکایی‌ها، کسانی که به چین سفر نکرده‌اند یا با افراد مبتلا در تماس نبوده‌اند خطری ندارد؛ خطری که در کمین آمریکایی‌هاست، آنفلوآنزا است؛ این خطر با اهمیت‌تر است».
وی گفت: «ما همه مشغول ویروس پرسروصدای کرونا هستیم؛ من نمی‌گویم نباشیم اما ما از آمار ۱۰ هزار، ۲۰ هزار یا ۳۰ هزار مرگ در سال، آن هم از ویروسی که می‌شناسیم و برای آن درمان و واکسن داریم غفلت کرده‌ایم!»
پلند گفت: «اگر ویروس کرونا به مسئله بزرگتری در آمریکا تبدیل شود، با مشکل مواجه خواهیم شد؛ کلینیک‌های ما در حال حاضر مملو از افرادی هستند که نشانه‌های آنفلوآنزا را دارند.»

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب