کد خبر:414 | 14:22:35 - جمعه 17 مه 2013
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
همه ی شرکت کنندگان در انتخابات باید مطیع قانون باشند و به قانون عمل نمایند.
سپهرآنلاین : امام جمعه نگار درخطبه ی اول باستناد آیه ی ۵۴ سوره مائده یا ایهاالذین آمنوا من یرتد منکم … گفت : تواضع بر دوگونه است تواضع و فروتنی در برابر الله و انبیا ؛ و تواضع و فروتنی در برابر مردم و بندگان خدا. وی فرمود در مورد تکبر نیز به همین گونه […]

سپهرآنلاین : امام جمعه نگار درخطبه ی اول باستناد آیه ی ۵۴ سوره مائده یا ایهاالذین آمنوا من یرتد منکم … گفت : تواضع بر دوگونه است تواضع و فروتنی در برابر الله و انبیا ؛ و تواضع و فروتنی در برابر مردم و بندگان خدا. وی فرمود در مورد تکبر نیز به همین گونه است و تکبر نیز همچون تواضع بر دو گونه است تکبر در برابر الله و انبیا ؛ و تکبر در برابر مردم و بندگان خدا.

وی در ادامه گفت : : تکبر که از صفات زشت است در بربر طغیان گر و متکبرین عبادت است همچنان که تواضع دربرابر مومنان عبادت است پس می توان گفت التکبر مع المتکبر عباده و التواضع مع المتواضع عباده. به هر حال از این آیه استفاده می شود که یکی از اوصاف کمال مومن تواضع است و انسان مسلمان نباید هیچ گاه خود را در برابر برادران دینی خود بزرگتر و برتر بپندارد .

امام جمعه ی نگار د رادامه اظهار داشت : تواضع در پیشگاه خداوند تعالی لازمه اش این است که احکام اورا بپذیرد و گردن نهد . انسان گرچه عابد و مومن باشد معلومات زیاد داشته باشد دارای ریاست و مقام باشد هیچگاه نباید که خود را بزرگتر از دیگران ببیند اگرچه دیگران در برابر او از اقشار پایین جامعه باشد.

 حجه الاسلام و المسلمین مهری در خطبه دوم ضمن دعوت مردم به تقوا و رعایت حدود الهی نمازگزاران را به ماه رجب توجه داده و با بیان فضایل و برکات ماه رجب منجمله ایام زیبای اعتکاف نمازگزاران را به شرکت در مراسم اعتکاف دعوت نمودند . وی همچنین با اشاره به اتمام ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری و شروع ایام پرداختن به تایید صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری از طرف شورای نگهبان به این مطلب اشاره نمودند که همه ی شرکت کنندگان در انتخابات باید مطیع قانون باشند و به قانون عمل نمایند.

همانگونه که خودشان به هنگام ثبت نام ابراز داشتند و توقع مردم هم همین است حجت الاسلام مهری اشاره داشتند آنچه که باعث شد فتنه ی سال۸۸ بوجود آمد وشدت گرفت این بود که ازطرف بعضی از کاندیداها و هواداران انان قانون عمل نشد و به فراموشی سپرده شد امروز به فرموده مقام معظم رهبری به شواری نگهبان است که با بی اعتنایی به همه جو سازی ها به قانون عمل نماید. وی همچنین اشاره کرد هرچند که شواری نگهبان همیشه مورد حمله قرار گرفته اما همه باید به عنوان یک نهاد قانونی تصمیمات آن را پذیرفته و به آن گردن نهند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب