کد خبر:4041 | ۱۷:۴۲:۱۲ - یکشنبه ۲۳ تیر ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
سرمقاله: سرّاقتدار امروز نیروهای مسلح ؟
سپهرآنلاین درسرمقاله این هفته خود را موضوع اقتداردفاعی به پیشرفتهای نظامی ودفاعی پرداخته و علت این همه پیشرفت رامدیون تدبیر آینده نگریو توانمندی حکیمانه مقام معظم رهبری می داند سرّاقتدار امروز نیروهای مسلح ؟ امروز سپاه وارتش در منطقه وجهان به گونه ای خارچشم دشمنان شدند که نمی توانندتواناییهای پیشرفته انان را باور کنند وقتی […]

سپهرآنلاین درسرمقاله این هفته خود را موضوع اقتداردفاعی به پیشرفتهای نظامی ودفاعی پرداخته و علت این همه پیشرفت رامدیون تدبیر آینده نگریو توانمندی حکیمانه مقام معظم رهبری می داند
سرّاقتدار امروز نیروهای مسلح ؟
امروز سپاه وارتش در منطقه وجهان به گونه ای خارچشم دشمنان شدند که نمی توانندتواناییهای پیشرفته انان را باور کنند وقتی که پهپاد پیشرفته رادار گریز درارتفاع چندهزارپایی موردهدف تنها یک موشک قرار میگیرد دشمنان نسبت به اقتدار نیروها ی مسلح جمهوری اسلامی به یقین رسیدند و سازنده ان موشک گفت باورمان نمی شد حتی این پهپاد شناخته شود چه برسد به انهدام آن . حالا سئوالی که مطرح است چه شد که حمهوری اسلامی به این توان واقتدار رسید؟
برای درک این موضوع باید برگردیم به گذشته وابتدا ی انقلاب و جنگ تحمیلی ، انوقتی که لیبرالها می گفتند هواپیماهای اف ۱۴ را به امریکابرگردانید مانیاز به اینها نداریم چون ما اصلا اهل جنگ نیستیم جنگ که آغاز شد و دشمن بعثی با حمایتها و سلاح های غرب و شرق ( امریکا و شوروی) و کمکهای مالی و پشتیبانی و اعزام نیروهای زبده عربهای مرتجع منطقه به برابری با نیروهای مسلح جمهوری اسلامی و عدم سلاح وابزار جنگی از سوی کشورهای دارنده سلاح که بنابه اعلام کارشناسان وفرماندهان دفاع مقدس از دادن سیم خاردار هم ممانعت وخودداری می کردند ولی جوانان غیور میهن اسلامی با مددهای الهی و اراده پولادین به درجه ای از امادگی رسیدند که دشمن بعثی را از خاک میهن اسلامی بیرون راندند. بعد از جنگ تحمیلی واغاز تحریمها و اشکارشدن نیت دشمنان در بزانودراوردن انقلاب اسلامی وجلوه دادن ناکارامدی ان ، دست به هر اقدامی زدند جنگ سیاسی ودیپلماتیک قهر کردن دسته جمعی سفیران غربی ، جنگ فرهنگی ایجاد دهها کانال فارسی زبان علیه نظام جمهوری اسلامی ، جنگ اقتصادی و تحریمها ،جنگ های نیابتی درمنطقه که اخرین حربه انان ایجاد داعش توسط تکفیریها با پولهای نفتی سعودیها وعربهای مرتجع که در این موارد شکست خوردند وفهمیدند که بااین ملت غیور وقهرمان نمی توان با این ابزار به نتیجه شوم مطلوب خود رسید بنابراین انها جنگ اقتصادی و تشدید تحریمها را شروع کردند و براین عقیده بودند که بافشارها ی اقتصادی و کمبودهای ارزاق و احتیاجات عمومی ، مردم صبر وتحمل خود را ازدست می دهند و دربرابر نظام می ایستند الان با گذشت ۱۴ماه مقاومت ملت غیورایران اسلامی نتوانستند ونمی توانند به اهداف شوم خودبرسند چون امروز چهره کریه امریکا برملاوهویدا شده اگر قبلا مخفیانه اعلام تضاد ودشمنی داشت امروز علنا اعلام می کند که درپی فروپاشیدن وتغییرنظام ایران هستیم .
دشمنان فهمیدند ملت ایران، به اراده ارتش و سپاه و هوشمندی و دانش دانشمندان خود متکی است و از دفاع مقدس فرصتی ساختند تا ارتش و سپاه اسلام را به اقتدار وتوانایی برسند که هیچ قدرت منطقه‌ای و جهانی نگاه چپ به ایران نکند.
درحال حاضر با مدد الهی و اراده پولادین فرزندان رشید این ملت به درجه‌ای از آمادگی و بازدارندگی رسیده‌اند که اگر دشمن به یک وجب از خاک،‌ یا آب یا آسمان ایران نزدیک شود بی‌تردید با برخورد سخت مواجه خواهد شد. از این بالاتر اگر در هر کشوری از منطقه بوی توطئه نظامی علیه ملت ایران به مشام برسد دشمن را در مبداء تنبیه می‌کند. وقایع سوریه و عراق و شکل‌گیری توطئه‌آمیز داعش نشان داد ارتش و سپاه ایران با احدی شوخی ندارد، آنها اراده کنند در زدن ضربه تردید نمی‌کنند.
و با موشکهای نقطه زن تیمهای تروریستی درداخل خاک عراق و سوریه را موردهدف قرار داد ورژیم صهیونیستی دشمن دیرینه اسلام و ایران در جنگ‌های نیابتی حزب‌الله و حماس بارها زیر ضربات تنبیهی ایران قرار گرفته است و ضرب شست نیروهای مقاومت را چشیده است
با نگرشی به گذشته در ۲۹ تیرماه ۱۳۵۸ که دولت موقت و شورای انقلاب در هم ادغام شدند مسئولیت آیت‌الله خامنه‌ای معاونت وزارت دفاع در امور انقلاب و سرپرستی سپاه پاسداران شد و به عضویت کمیسیونی از وزیران امنیتی در آمد و مسئولیت کلیه امور انتظامی و نظامی و امنیتی از جمله بحران‌های گنبد، کردستان و خوزستان وسیستان و بلوچستان را به عهده گرفت. او شجاعانه در برابر منافقین که دنبال انحلال ارتش بودند ایستاد. در مقابل لیبرال‌ها که در پی پس دادن سلاح‌های پیشرفته وفوق مدرن و از جمله اف ۱۴ به آمریکا بودند ایستاد. تصفیه ارتش از عناصر آلوده و ساماندهی نیروهای مؤمن و پای‌کار انقلاب در ارتش را در دستور کار قرار داد و به‌خوبی از عهده آن برآمد.
ایشان با ورود به مجلس و قرار گرفتن در کمیسیون امور دفاعی و ریاست شورای عالی دفاع ملی و مدیریت جنگ و ایجادتغییرات وتحولات ازسال ۶۰ تا۶۴ همیشه در فکر ساخت نیروها مسلح مقتد ربودند وپس از خاتمه جنگ و اعلام رهبری ایشان توسط خبرگان در مقام فرمانده کل قوا لحظه‌ای از خودکفایی در آموزش نظامی، خودکفایی در تسلیحات نظامی، تقویت بنیه دفاعی و برقراری نظم و انضباط در نیروهای مسلح مورد غفلت قرار نگرفته است.
امروز موشک‌های زمین به زمین، هوا به زمین و موشک‌های سوار شده بر ناوها و زیر دریایی‌های ایران توسط جوانان سلحشور ملت ایران آماده پاسخگویی به هر شرارت دشمن است. امروز هیچ دولتمردی در آمریکا و اروپا با هر درجه‌ای از حماقت و بلاهت حاضر نیست به ماجراجویی نظامی موقتی یا دائمی با ایران فکر کند
کسانی که در این توهم به‌سر می‌بردند که دیپلماسی سایه جنگ را دور خواهد کرد اکنون به این واقعیت رسیده‌اند که در عالم خیال و توهم سیر و سلوک می‌کردند و فکر آنها ریشه علمی و عملی نداشته است.

تاریخ ایران این پیروزی شگرف را مدیون فردی می‌داند که ۱۰ سال در زمان امام (ره) همه همتش تقویت اقتدار نظامی ایران بود و پس از امام (ره) ۳۰ سال در این راه خون دل خورد تا ایران را به پایه‌ای از اقتدار نظامی برساند که در تاریخ قبل و بعد از اسلام در ایران بی‌سابقه است.
امروز استراتژیست‌های نظامی جهان از آیت‌الله‌ خامنه‌ای به عنوان یک مغز متفکر، یک ژنرال نظامی آشنا به آیین نبرد، آشنا به جنگ‌های متقارن و به ویژه نامتقارن یاد می‌کنند. دشمن خوب می‌داند این طرف معادله نبرد فردی نشسته است با عقلانیت سیاسی و نظامی بدون هیچ فعلی که حکایت از ماجراجویی داشته باشد فقط به اقتدار، عزت و امنیت کشور وانقلاب فکر می‌کند. دنیا خوب می‌داند در این معرکه نبرد خدا با او و با ملت ایران می‌باشد و این سرّ شکست‌ناپذیری راهبرد نظامی و امنیت ملی در ایران است

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب