خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۵/۱۲/۱۸ ۱۸:۴۶
شناسه خبر : 3161

حجت الاسلام وحید مهری امام جمعه نگار: باتوجه به شعارسال معیار اصلی تورم اکنون چیست ؟جیب مردم یا آمارهای بانک مرکزی و مرکز آمار!

سپهرآنلاین ، حجة الاسلام مهری امام جمعه نگار در خطبه اول با اشاره به روایتی از امام علی(ع) در رابطه با خیردنیا وآخرت بیان داشت:قال علی(ع) خیر الدنیا و الاخرة فی خصلتین الغنی و التقی و شر الدنیا و الاخرة فی خصلتین الفقر و الفجورحضرت علی (ع) می فرماید: خیر دنیا و آخرت در دو خصلت [...] ...

سپهرآنلاین ، حجة الاسلام مهری امام جمعه نگار در خطبه اول با اشاره به روایتی از امام علی(ع) در رابطه با خیردنیا وآخرت بیان داشت:قال علی(ع) خیر الدنیا و الاخرة فی خصلتین الغنی و التقی و شر الدنیا و الاخرة فی خصلتین الفقر و الفجورحضرت علی (ع) می فرماید: خیر دنیا و آخرت در دو خصلت است :۱- بی نیازی ۲- تقواو شر دنیا و آخرت در دو خصلت است:۱- نیازمندی ۲- گناه (شرح نهج البلاغه ابن ابی الحدید)وی در همین رابطه با اشاره به روایتی از نبی مکرم اسلام (ص) ابراز داشت:قال رسول الله (ص): من رزقه الله حبّ الائمه من اهل بیتی فقد أصاب خیر الدنیا و الاخرة ……

پیامبراکرم(ص) فرمود: هر کس که خداوند محبت امامان از اهل بیت مرا نصیب او کرده بی گمان به خیر دنیا و آخرت دست یافته و بدون شک در بهشت خواهد بود پس هیچ کس از شیعیان نباید در اینکه اهل بهشت است شک کند . زیرا دوستی اهل بیت من بیست ویژگی دارد که ده مورد آن مربوط به دنیا و ده مورد دیگر مربوط به آخرت است.

حجة الاسلام مهری در خطبه دوم ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوا و حدود الهی با اشاره به مناسبت های هفته منجمله تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) و آغاز هفته احسان و نیکوکاری بیان داشت:دولت باید برای محرومین با تمام قدرت آن طوری که علی بن ابی طالب(ع) دل می سوزاند دل بسوزاند و وظیفه همه دستندرکاران است که به مردم نیازمند و محروم کشور خدمت کنند و در غم و شادی و مشکلات آنان خود را شریک بدانند و هیچ  عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود ندارد.

وی همچنین هفته پایان سال را که به عنوان هفته احسان و نیکوکاری است با بیان اینکه  به ایام نوروز نزدیک می شویم مردم را به باقی گذاشتن عمل خیر از خودترغیب و تشویق نمود و ابراز داشت می توان شادی خود را با محرومین در این ایام تقسیم وبه امورات محرومین در حد توان مساعدت کرد.

وی با شاره به اینکه امروز بزرگترین نهاد تامین اجتماعی در کشور کمیته امداد است از خدمات و فعالیت های این نهاد اجتماعی قدردانی و تشکر نمود.

حجة الاسلام مهری به دیدار مقام معظم رهبری با شاعران و مداحان اهل بیت اشاره و بیان نمودند: امروزمتابعت عملی از ائمه معصومین علیهم السلام در استمرار مبارزه با کفر و نفاق می باشد .اهل بیت علیهم السلام  خودشان سیاسی بودند کارشان و رفتارشان و حرکتشان سیاسی و حکومتی بود و اصولا اسلام دین سیاست و حکومت است .وکسانی که با جدایی دین و سیاست از حکومت اسلامی موافقند ،نه اسلام را می شناسند و نه حکومت اسلامی را.وی در همین حال ابراز داشتند:از ویژگی های  حکومت اسلامی آن است که حکومتش و دینداریش بر اساس سیاست هم باشد که در این رابطه جلوه های اعتراض سیاسی حضرت فاطمه سلام الله علیها به انحراف عده ای در رابطه با امامت به خلافت علی علیه السلام از نمونه بارز آن است.

حجة الاسلام مهری همچنین با توجه به پایان سال بیان داشت: شعار امسال( اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل )بودباید دید که مسئولان چه گزارشی را می دهند کدامین اقدام و عمل را ثبت نموده اند.با توجه به اینکه دشمن روی اقتصاد ما متمرکز شده و از نظر دشمن اقتصاد کشور یک نقطه ضعفی است که بوسیله آن نقطه ضعف مقاصد سوء خودش را در مورد کشور اعمال کند. باید دید که آیا مسئولان ما در یکساله گذشته شاخصه های اقدام و عملشان چه بوده ،آنرا نشان دهند.

آیا باید دید که با گذشت سه سال و نیم  از دولت یازدهم شعارهای انتخاباتی که فرموده بودند معیار اصلی تورم جیب مردم است نه بانک مرکزی و مرکز آمار تحقق پیدا نموده است. آیاجیب مردم تغییری نموده یاخالی تر  شده وآیا تورم و رکود و بیکاری کمتر شده و یابیشتر شده است و فقرا فقیرتر، اغنیا غنی تر شده اندو فاصله طبقاتی بیشتر شده یا کمتر که در این رابطه گزارشات مسئولین می تواند موثر باشد.و نتیجه شعار سال و اقدام و عمل را نمایان سازند.