خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۲/۰۱/۲۶ ۱۹:۲۱
شناسه خبر : 313

هر کس به زیارت برادر مومنش برود در واقع به زیارت خدا رفته است

سپهرآنلاین:   دکترتارم امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان بردسیر درخطبه های نماز جمعه ، در  ادامه مباحث حقوق برادران دینی نسبت به یکدیگر در باب حب و دوستی برادران نسبت به یکدیگر گفت : حب بردوقسم است حب برای خدا و رسول او و حب برای مقام و جام و مال . […] ...

سپهرآنلاین:   دکترتارم امام جمعه و نماینده ولی فقیه در شهرستان بردسیر درخطبه های نماز جمعه ، در  ادامه مباحث حقوق برادران دینی نسبت به یکدیگر در باب حب و دوستی برادران نسبت به یکدیگر گفت : حب بردوقسم است حب برای خدا و رسول او و حب برای مقام و جام و مال . ان حب و دوستی که برای رضایت خالق باشد ارزشمند است و مورد تایید است و حبی که برای غیر خدا باشد مذموم و ناپسند است و حبی که برای خدا باشد مزد و اجرش هم بر عهده خداست و خداوند اجر و مزد بزرگی به ان می دهد . و به نقل حدیثی از امام صادق گفت:   : قَدْ یَکُونُ حُبٌّ فی اللهِ وَرَسُولِهِ وَحُبٌّ فی الدُّنْیا فَما کانَ فی اللهِ وَرَسُولِهِ فَثَوابُهُ عَلَى اللهِ ، وَما کانَ فی الدُّنْیا فَلَیْسَ بِشَیْء .« امام ششم فرمود : گاهى دوستى براى خدا و رسول است و گاهى براى دنیا ، محبّتى که به خاطر خدا و رسول اوست پاداشش بر خداست ، و آنچه براى دنیا است اجر و مزدى ندارد » . وی در ادامه اظهار داشت : دوستی و حب باید عملی باشد نه قلبی و لسانی ، مومن باید به زیارت برادر مومنش برود و هر کس به زیارت برادر مومنش برود در واقع به زیارت خدا رفته است زائر و مهمان خداست و خدا در قیامت اور ا خطاب می کند ای  زائر تو پاکی و بر تو گوارا باد بهشت .چه اجری بالاتر از این پاداش زیارت مومن از برادرش که خداوند سبحان او را این چنین خطاب می کند وی به نقل حدیثی از رسول مکرم اسلام صلی الله علیه وآله گفت :

 قال رسول الله(صلی الله علیه و آله): مَنْ زَارَ اَخَاهُ الْمُؤْمِنَ اِلَی مَنْزِلِهِ لَا لِحَاجَهٍ مِنْهُ اِلَیْهِ، کُتِبَ مِنْ زُوَّارِ الله وَ کَانَ حَقِیقًا عَلَی الله اَنْ یُکْرِمَ زَائِرَهُ.) هر کس برای زیارت مؤمنی به خانه او برود، در حالی که درخواستی از او ندارد، در ردیف زائران خدا شمرده می‌شود و بر عهده خداست که زائر خود را گرامی بدارد. پس مومن  باید به زیارت برادران مومنش برود  وبدینوسیله  از لطف وکرم و جود و بخشش خدا که منشا همه خوبیها و خیرات است پهره مند گردد.