کد خبر:263 | ۱۸:۰۷:۴۲ - سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گفتار حق یکی از عـوامل موثر اصلاح اعمال و بخشش گناهان است
به گزارش ” سپهر آنلاین ” به نقل از ستاد نماز جمعه ی نگار ، نماز باصلابت و پرشکوه جمعه این هفته درنگار با حضور انبوه نمازگزاران به امامت حجة الاسلام وحید مهری امام جمعه ی این شهر برگزار گردید. خطیب نگار در خطبه اول به آیه ۷۰ سوره احزاب اشاره و فرمودند با استناد […]

به گزارش ” سپهر آنلاین ” به نقل از ستاد نماز جمعه ی نگار ، نماز باصلابت و پرشکوه جمعه این هفته درنگار با حضور انبوه نمازگزاران به امامت حجة الاسلام وحید مهری امام جمعه ی این شهر برگزار گردید. خطیب نگار در خطبه اول به آیه ۷۰ سوره احزاب اشاره و فرمودند با استناد همین آیه یکی از مصادیق بارز تقوا , تقوای زبان میباشد. این آیه بسیار مورد توجه پیامبر ص بوده چنانچه در روایت وارد شده رسول الله ص هرگز بر منبر نمی نشستند مگر اینکه این آیه را تلاوت می نمودند (بحار ج ۱ ص ۳۷۶) : یا ایها الذین آمنوا اتقوا لله و قولو قولا سدیدا. ای اهل ایمان متقی و خداترس باشید و همیشه به حق و صواب سخن بگویید. ( احزاب ۷۰) سدید از ماده سدّ به معنای محکم و استوار و خلل ناپذیر و موافق حق است.

سخنی که همچون سدی محکم جلوی امواج فساد و باطل را میگیرد , سخنی به دور از دروغ و تهمت و لغو و بیهودگی است. در دعای امام زمان عج هم میخوانیم و سدد السنتنا باالصواب و الحکمه خدایا زبانهای مارا به سخنان درست و حکمت آمیز محکم بفرما. همانطور که از آیات دیگر و روایات بی شمار به دست می آید در حقیقت تقوا پایه ی اصلاح زبان و سرچشمه گفتار حق است.

و گفتار حق یـکی از عـوامل موثر اصـلاحاعمال و بخشش گناهان است . امام جمعه ی نگار – همچنین بیان داشت در روایتی به نقل از امام سجاد ع وارد شده که حضرت فرمودند زبان هر انسانی هرروز صبح از اعضای دیگر احوالپرسی میکند و میگوید  چگونه صبح کردید؟ همه ی آنها پاسخ می دهند خوبیم اگر تو بگذاری. پس میگویند تورا به خدا سوگند , رعایت مارا بکن چون ما به وسیله ی تو ای زبان ثواب میبینیم یا مجازات می شویم.( بحار الانوار ج ۷۱ ص ۲۷۸) خطیب نماز جمعه در خطبه ی دوم ضمن دعوت نماز گزاران به تقوا و حدود الهی به مناسبتهای هفته منجمله روز ملی فناوری هسته ای اشاره و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای هسته ای علوّ درجات را به جهت آنان از خداوند آرزو کرده و فرمودند ایران اسلامی امروز به برکت خون همه شهدا خاصه شهدای هسته ای که به اقتدار باورنکردنی دست یافته و آن اقتداری است که آن را پایان نیست و هرروز بر توانمندی آن افزوده میشود.

اکنون ایران به جمع اعضای کشورهای اتمی پیوسته و این افتخار را برای همیشه برای خود ثبت نموده است هرچند که دشمن هنوز در کمین و در پی ایجاد مشکلات فراوان برسر این راه است. امام جمعه ی نگار در ادامه گفت : یکی از دو نام گذاری امسال حماسه سیاسی است که نقش مردم در این اثر ماندگار یعنی انتخابات بسیار مهم و پرشکوه باید باشد. چراکه انتخابات یک مسئولیت همگانی است و هدف از انتخابات درنهایت حفظ اسلام است. وی همچنین به مناسبت روز سلامتی و روز جهانی بهداشت اشاره و خواستار رسیدگی به وضعیت اورژانس نگار و حضور پزشک در این مرکز شدند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب