کد خبر:2436 | 9:44:36 - دوشنبه 13 ژوئن 2016
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجه الاسلام مهری : ماه رمضان فرصتی است ویژه و منحصر به فرد که نباید از کنار آن ساده عبور کرد.
سپهرآنلاین : حجه الاسلام مهری در خطبه اول با اشاره به بخشی از خطبه شعبانیه پیامبراکرم(ص) بیان داشت:«اى مردم! همانا ماه خدا ، همراه با برکت و رحمت و آمرزش ، به شما روى آورده است ؛ ماهى که نزد خدا برترینِ ماه هاست و روزهایش برترینِ روزها، شب هایش برترینِ شب ها و ساعاتش برترینِ […]

سپهرآنلاین : حجه الاسلام مهری در خطبه اول با اشاره به بخشی از خطبه شعبانیه پیامبراکرم(ص) بیان داشت:«اى مردم! همانا ماه خدا ، همراه با برکت و رحمت و آمرزش ، به شما روى آورده است ؛ ماهى که نزد خدا برترینِ ماه هاست و روزهایش برترینِ روزها، شب هایش برترینِ شب ها و ساعاتش برترینِ ساعات است .

ماهى است که در آن به میهمانى خدا دعوت شده اید و از شایستگانِ کرامت الهى قرار داده شده اید.نَفَس‌هایتان در آن ، تسبیح است ، خوابتان در آن ، عبادت ، عملتان در آن ، پذیرفته و دعایتان در آن ، مورد اجابت است .

وی افزود:ماه رمضان فرصتی است ویژه و منحصر به فرد که نباید از کنار آن ساده عبور کرد فرصتها خیلی سریع به سان برق می گذرند و جز حسرت و اندوه برای ما به جای نمی گذارند.در ماه رمضان خداوند رزق معنوی قرآن کریم که بهترین غذا است را برای ما مهیا نموده. و جذبه ولایت اهل بیت عصمت و طهارت را دراین ماه با عروج علی(ع) بهانه ی برای یافتن مسیر هدایت و رسیدن به سعادت و کمال و رستگاران قرار داده است.

حجه الاسلام مهری در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوا و حدود الهی بیان داشت: ماه مبارک رمضان را می توان اوج شکوه بهار معنویت و بستری برای تجلی فرصت های ویژه دانست:۱- فرصت آشتی با خدا و جبران خطاها۲- فرصت تقویت اراده و تصمیم گیری ۳- فرصت ایجاد نظم و تنظیم نقشه راهی روشن برای همه عرصه های فردی واجتماعی ۴- فرصت پیوند با ولایت

که در حدیثی امام باقر(ع) فرمودند: پایه و اساس اسلام بر پنج چیز استوار است:۱- نماز ۲- زکات ۳- حج ۴- روزه ۵- ولایت .که ولایت افضل از همه است.(اصول کافی ج۲ص۱۸)

امام جمعه نگار همچنین در رابطه با اقتصاد مقاومتی بیان داشت: برای رفع معضلات ،بایداقتصاد مقاومتی را جدی گرفت،و به فریاد مردم رسیدکه رکود بیکاری و آسیب های اجتماعی امان را از مردم گرفته است تا جایی که مقام معظم رهبری فرمودند: خجلت و شرمندگی نظام از بیکاری یک جوان،از خجلت و شرمندگی جوان بیکار در خانواده خود،بیشتر است.بنابراین باید برای حل این مشکل اقدامات جدی انجام شود.صرف صحبت فایده ندارد.

حجه الاسلام مهری در پایان با تسلیت سالروز وفات حضرت خدیجه کبری(س)، آن بانوی مکرم را نمونه ای ممتاز برای زنان همه عالم برشمردندو افزودند که باید از آن حضرت درس ایثار و پایداری در راه خدا بگیریم.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب