کد خبر:2011 | ۱۸:۴۴:۲۵ - جمعه ۲۵ مهر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بیدخوان روستایی با ۳۰شهید و درخت گردوی ۲۰۰۰ساله
سپهرآنلاین :  ۱۵مهرماه امسال برای اولین بار در تقویم کشور به عنوان “روز روستا” نامگذاری شده تا اهمیت روستا و روستانشینان بیشتر مورد توجه قرار گیرد ،به بهانه روز روستا روستای بیدخوان  که در دوران دفاع مقدس با نثار ۳۰ شهید ، ۷۰ آزاده و جانباز دین خود را به انقلاب و ادا کرده  و […]

سپهرآنلاین :  ۱۵مهرماه امسال برای اولین بار در تقویم کشور به عنوان “روز روستا” نامگذاری شده تا اهمیت روستا و روستانشینان بیشتر مورد توجه قرار گیرد ،به بهانه روز روستا روستای بیدخوان  که در دوران دفاع مقدس با نثار ۳۰ شهید ، ۷۰ آزاده و جانباز دین خود را به انقلاب و ادا کرده  و افراد نخبه ای را در دامن خود پرورش داده است را معرفی می کنیم .

به بهانه روز روستا ، یکی از روستاهای خوش آب و هوای شهرمان به نام “بیدخوان “را معرفی کنیم روستائی که در دوران دفاع مقدس ۳۰شهید تقدیم انقلاب اسلامی نموده است و افراد نخبه ای را در دامن خود پرورش داده است .

مردم این روستا علاوه بر کار و تلاش و تولید، مردمی متدین و با فرهنگ و انقلابی و حاضر در صحنه می‌باشند.

از این روستا، مجاهدان و رزمندگان فراونی طی سالهای جهاد و شهادت در دفاع مقدس شرکت نموده .

ملاک انتخاب در همة انتخابات مهم ولایت فقیه و دفاع از ولایت و حضرت امام بوده و البته آنچه که اوج افتخارات این روستا است و موجب غرور و افتخار فراوان است و همگان را به تحسین وا‌می‌دارد، ‌تقدیم ۳۰شهید عزیز و بزرگوار است که عمده آنان داوطلبانه به دفاع از انقلاب اسلامی پرداختند و جان عزیز خود را تقدیم دوست نموده و نام و یاد خود را جاودانی کردند.

معرفی روستا

روستای بیدخوان پیشینه ای کهن و قدمتی دیرینه دارد. مورخان قدمت این روستا را مربوط به دور ه های پیش از اسلام می دانند.

این روستا از شرق به کوه یشم، از جنوب شرقی به کوه قلعه دسکوئیه و از جنوب و جنوب شرقی به کوه بحر آسمان محدود می شود آب و هوای روستا، در بهار و تابستان مطبوع و دلپذیر و در زمستا نها سرد است .

در این روستا،درخت گردوی کهنسالی وجود دارد که براساس برخی مستندات قدمت آن به ۲۰۰۰سال قبل می رسد . رودخانه دائمی بیدخوان که از ارتفاعات اطراف روستا سرچشمه می گیرد شادابی و طراوت ویژ ه ای به این ناحیه بخشیده است .

غار یخی و بندر یخدان هم در ۷کیلومتری جنوب شرقی روستا قراردارد که از جاذبه های طبیعی این منطقه محسوب می شود

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب