خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
۹۳/۰۴/۰۵ ۱۴:۴۹
شناسه خبر : 1934

حجت‌الاسلام و المسلمین اکبر سلطانی ، تبلیغ بالاترین و ظریف ترین هنرهاست

سپهرآنلاین : حجت‌الاسلام اکبر سلطانی در خطبه های نماز جمعه شهر نگار با تبریک سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ضمن دعوت همگان به تقوای الهی بیان داشت:با توجه به این که بزرگ ترین توطئه بر ضد انقلاب اسلامی ایران توطئه تبلیغاتی است ومهم ترین فشار بر انقلاب از سوی […] ...

سپهرآنلاین : حجت‌الاسلام اکبر سلطانی در خطبه های نماز جمعه شهر نگار با تبریک سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی و فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ضمن دعوت همگان به تقوای الهی بیان داشت:با توجه به این که بزرگ ترین توطئه بر ضد انقلاب اسلامی ایران توطئه تبلیغاتی است ومهم ترین فشار بر انقلاب از سوی تبلیغات است، بر این اساس، نهاد ارزشمند سازمان تبلیغات اسلامی با داشتن رسالت عظیمِ رساندن حقایق اسلام به دنیا و شناساندن آن به مردم، برای پرداختن به امر تبلیغات دینی تأسیس شد.

وی اظهارداشت: اول تیرماه روز تبلیغ و اطلاع‌رسانی دینی و نیز سالروز صدور فرمان حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی است، یکی از مسایل و مباحث بنیادین جوامع دینی، مسأله تبلیغ و ترویج دین و مبلغان آن بوده و خواهد بود یعنی عده ای می بایست دین را به نیکی بشناسند و پس از آن به تبلیغ و تبیین آن همت گمارند و سپس با اجرای اصول و قوانین آن در قلمرو فردی و اجتماعی به دین عینیت ببخشند.وسازمان تبلیغات یکی از نهادهایی که دست دردست مردم است.
سلطانی افزود: مقام معظم رهبری، در مورد سازمان تبلیغات اسلامی فرموده‌‏اند: «ما معتقدیم این مجموعه‏ای که امروزه به‌عنوان سازمان تبلیغات اسلامی گرد هم آمده‏اند، بالاترین و منسجم‏ترین مجموعه‏ای است که در طول تاریخ تبلیغاتمان داشته ‏ایم.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بردسیر تصریح کرد: هنرتبلیغ، بالاترین و ظریف ترین هنرهاست که افزون بربه کارگیری عواطف، عقل و اندیشهرا تحت تأثیر قرار می دهد. در بینش و فرهنگ اسلامی، تبلیغات از جایگاه والا و ویژه ای برخوردار است که سازمان تبلیغات اسلامی، پویایی این هنر ظریف را در حیطه جامعه اسلامی به عهده دارد. سلطانی تأکید کرد: تبلیغات، از تاریخ حیات انسان جدا شدنی نیست و با نقطه آغازین آفرینش انسان در زمین به وجودآمده است، چرا که انسان از یک سو دارای فکر و اعتقاد است و ازسویی دیگر مصالح حیاتی ویژه ای دارد که شخصیّت مادی و معنوی او را تشکیل می دهد، طبیعی است که انسان برای منتقل کردن تفکرات و اعتقادات خود از راه های ممکن یاری جوید، بر این اساس تبلیغات در تمام دوران به‌ویژه در چارچوب ادیان و مذاهب پا به پای سیر تکاملی اندیشه ها و اعتقادات انسانی بخشی از فعالیت های مذهبی را به خود اختصاص داده است