کد خبر:1858 | 7:28:21 - یکشنبه 25 مه 2014
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجت الاسلام والمسلمین امام جمعه شهرنگار :مقاومت ۴۳روزه مردم و معجزه فتح خرمشهر،فصل مهمی در ۸سال دفاع مقدس است
سپهرآنلاین :حجه الاسلام مهری امام جمعه نگار در خطبه اول در آستانه فرارسیدن بعثت نبی مکرم اسلام در رابطه با بحث اخلاق بیان داشت:پیامبر گرامی اسلام فرمودند:«انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق» پیامبر(ص) فرمود:من برانگیخته نشدم مگر برای مکارم اخلاق. یکی از مسائل مهمی که در اسلام به آن توجه زیادی شده است بحث اخلاقیات در […]

سپهرآنلاین :حجه الاسلام مهری امام جمعه نگار در خطبه اول در آستانه فرارسیدن بعثت نبی مکرم اسلام در رابطه با بحث اخلاق بیان داشت:پیامبر گرامی اسلام فرمودند:«انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق» پیامبر(ص) فرمود:من برانگیخته نشدم مگر برای مکارم اخلاق. یکی از مسائل مهمی که در اسلام به آن توجه زیادی شده است بحث اخلاقیات در زندگی است.

پیامبرگرامی اسلام برانگیخته نشد مگربرای تزکیه نفوس، تطهیر دلها، والاکردن اخلاق بشرى، نجات‏ دادن انسان از مزبله گرفتارى‏هاى اخلاقى و ضعفهاى اخلاقى و شهوات نفسانی ؛ که این، یک مقصد و یک هدف والا است.

ایشان در ادامه افزودند:اگر هر انسانی سیره نبی مکرم اسلام و ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین و اخلاق رادر زندگی خود نصب العین قرار دهد وبه اموری که خداوند متعال به آنها امر کرده اطاعت کند و از اموری که خداوند نهی کرده پرهیز کند بسیاری از مشکلات از قبیل بی بندو باری و مشکلات خانوادگی وغیره در جامعه بوجود نمی آید، اما اگر می بینیم که در جامعه گناه،نافرمانی،غفلت ،بد اخلاقی و… وجود دارد دلیلش این است که سبک زندگی ما اسلامی نیست.

حجه الاسلام مهری در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوا و حدود الهی با اشاره به مناسبتهای هفته منجمله ۳خردادماه(۲۴رجب)سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت المقدس(۱۳۶۱ه .ش) بیان داشتند:مقاومت ۴۳روزه مردم و معجزه فتح خرمشهر،فصل مهمی در ۸سال دفاع مقدس است که در ثمره ی آن امام(ره)فرمود:خرمشهر را خدا آزاد کرد؛که با اتکال به خدا ،استقامت و فداکاری می توان در مقابل همه توطئه ها ایستاد و بزرگترین قدرتهای جهان را به شکست و تسلیم واداشت.

امام جمعه نگار همچنین درآستانه فرارسیدن شهادت امام موسی کاظم(ع)(۱۸۳ه.ش)۲۵رجب ،اظهار  داشت:

امام کاظم (ع) فرمودند:«هر گاه خواستی از خداوند متعال حاجتی طلب کنی.بگو خدایا به حق محمد و علی از تو مسئلت می کنم زیرا که آن دو را نزد تو منزلتی است.(میزان الحکمه ح۲۱۳۴)

حجه الاسلام مهری همچنین ضمن عرض تبریک به همه ی نماز گزاران به مناسبت به۲۷رجب مبعث پیامبر اعظم حضرت محمد بن عبدالله(ص)در ۴۰سالگی(۱۳سال قبل از هجرت) بیان داشتند:هدف بعثت در قلمرو حیات اجتماعی،عدالت اجتماعی و در قلمرو فردی،تهذیب انسان است.

امام جمعه نگار در پایان گفت: هماهنگی و همکاری همه دستگاه های نظام و تکیه بر توان داخلی ؛رمز عبور از تهدیدها و تحریم ها است.که اتحاد ، ،همکاری و همدلی همه ی مسئولین و مردم را در این زمینه می طلبد

محبوب ترین ها

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب