کد خبر:1558 | ۱۶:۴۸:۴۱ - یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
عید واقعی آن روزی است که در کسب و رضای خداوند و اصلاح درون باشد.
سپهر آنلاین:اولین آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سال۱۳۹۳ به امامت حجة الاسلام والمسلمین مهری امام جمعه محترم شهر نگار با حضور با شکوه مردم در مصلی مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار گردید. حجة الاسلام والمسلمین مهری امام جمعه نگار در خطبه اول با شرح دعای تحویل سال(یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبر اللیل والنهار….) […]

سپهر آنلاین:اولین آیین عبادی سیاسی نماز جمعه در سال۱۳۹۳ به امامت حجة الاسلام والمسلمین مهری امام جمعه محترم شهر نگار با حضور با شکوه مردم در مصلی مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار گردید.

حجة الاسلام والمسلمین مهری امام جمعه نگار در خطبه اول با شرح دعای تحویل سال(یا مقلب القلوب والابصار، یا مدبر اللیل والنهار….) بیان داشتند: که این دعا که انتهای آن به حول حالنا الی احسن الحال ختم می شود در هیچ شخصی محقق نمی شود الا اینکه با رعایت تقوا و پرهیز از معاصی باشد. احسن حال بدست نمی آید الا به عبادت و انجام فرامین الهی و ترک ازمحرمات و رعایت آنچه که خداوند متعال به آن امر نموده است. حجة الاسلام مهری در خطبه دوم ضمن دعوت مجدد خود و  نمازگزاران به تقوای الهی به مناسبت آغاز سال ۱۳۹۳ ه.ش سال خوبی را همراه با خیر و برکت برای تمامی مردم ایران اسلامی و همچنین مردم شهر نگار در سایه ی عنایات امام زمان روحی فداه خواستار شدند. وی همچنین با اشاره به نوروز فاطمی خواستار رعایت شئونات اسلامی در مراسمات دید و بازدیدهای نوروزی مردم شدندو با بیان این مطالب که ۱- با نشاط باشیم ولی از شادیهایی که از آن به عنوان لهو و لعب تعبیر می شود پرهیز کنیم ۲- و نیکوست که امسال را بیش hز هر سال به تکریم از مادران شهداء و مادران خود بپردازیم و از آنها غافل نشویم ۳- و زیباست در فاطمیه دوم مجالس خانگی در منازلمان بر پا کنیم.امام جمعه نگار با بیان این روایت که عید واقعی برای هر مسلمان آن روزی است که در آن روز گناه انجام ندهد و هر روزی که انسان در آن دچار معصیت خدا نشود آن روز ،روز عید اوست که می تواند تمام ایام سال باشد نه محدود به چند روز.

امام جمعه نگار همچنین با بیان این مطلب که در سال جدید اجتناب از اسراف و اصلاح الگوی مصرف می تواند یکی از مؤلفه های اقتصاد مقاومتی در راستای شکوفائی کشورو مقابله با تحریم ها و توطئه های استکبار باشد و به شعار سال ۱۳۹۳که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است اشاره کرده و افزودند :مدیریتی جهادی را می توان از کوچکترین جامعه در کشور که به عنوان خانواده است شروع و در تمامی سطح کشور به صورت گسترده انجام داد ،یعنی اصلاح الگو مصرف را به عنوان یک فرهنگ برای مقابله با اسراف های اقتصادی در تمامی کشور به تحقق در آورد.وی در پایان ابراز داشتند: عید واقعی آن روزی است که در کسب و رضای خداوند و اصلاح درون باشد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب