کد خبر:1480 | ۴:۵۹:۵۳ - چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۲
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حجت الاسلام مهری امام جمعه نگار : حضور ۷۵میلیون گزینه روی میز انقلاب اسلامی ایران است
سپهرآنلاین : نماز با شکوه و دشمن شکن جمعه این هفته به امامت حجة الاسلام والمسلمین وحید مهری امام جمعه بخش نگار در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار گردید.  حجة الاسلام والمسلمین مهری امام جمعه بخش نگار در خطبه  اول به استناد روایتی از حضرت علی (ع) به نقل از نبی مکرم اسلام(ص) در رابطه […]

سپهرآنلاین : نماز با شکوه و دشمن شکن جمعه این هفته به امامت حجة الاسلام والمسلمین وحید مهری امام جمعه بخش نگار در مسجد امام حسن مجتبی(ع) برگزار گردید.

 حجة الاسلام والمسلمین مهری امام جمعه بخش نگار در خطبه  اول به استناد روایتی از حضرت علی (ع) به نقل از نبی مکرم اسلام(ص) در رابطه با صبر فرمودند:

 قال: قال رسول الله (ص)، الصبر ثلاثة : صبر عند المصیبة ؛ و صبر علی الطّاعة؛ و صبر عن المعصیة . فمن صبر علی المصیبة حتی یردها بحسن عزائِها، کتب الله له ثلا ثمأَة درجة ما بین الدرجة الی الدرجة ، کما بین السماء و الارض. ومن صبر علی الطّاعة، کتب الله له ستَّمأَة درجة ما بین الدرجة الی الدرجة، کما بین تخوم الارض الی العرش. ومن صبر عن المعصیة، کتب الله له تسعمأة درجة ما بین الدرجة الی الدرجة، کما بین تخوم الارض الی منتهی العرش.                                                                                                                                                  (اصول کافی)

 فرمود: حضرت امیر(ع)، که فرمود: رسول خدا(ص): صبر سه گونه است: صبر نزد مصیبت است؛ و صبر بر طاعت است؛ و صبر از معصیت. پس کسی که صبر کند بر مصیبت تا آنکه بر گرداند مصیبت و شدت آن را به نیکویی عزای آن(یعنی با صبر جمیل شدت مصیبت را رد کند) ، بنویسد خدا برای او سیصد درجه ؛ ما بین هر درجه تا درجه مثل ما بین آسمان و زمین .

 و کسی که صبر نماید بر اطاعت، بنویسد خدا از برای او ششصد درجه؛ میانه ی درجه تا درجه مثل میانه قعر زمین تا عرش. و کسی که صبر کند بر معصیت، بنویسد خداوند برای او نهصد درجه؛ میانه درجه تا درجه مثل میانه ی منتهای زمین تا منتهای عرش.

 و از این حدیث شریف معلوم می شود که صبر بر معصیت افضل است از سایر مراتب صبر، چه که هم درجات آن بیشتر است،و هم سعۀ بین درجات بسیار زیادتر است.

  حجة الاسلام مهری در خطبه دوم ضمن دعوت نماز گزاران به رعایت تقوا و حدود الهی و همچنین ضمن تشکر از حضور پررنگ آحاد مردم مومن و همیشه در صحنه کشور و همچنین مردم بخش نگار در راهپیمائی ۲۲بهمن بیان داشتند:آنچه که امروز باعث عظمت ، عزت و صلابت نظام مقدس اسلامی ماست سلاح  ایمان و اراده و حضور و همراهی مردم با نظام اسلامی است ، و همانا به برکت نظام اسلامی و رهبری های ولی امر مسلمین مقام معظم رهبری است که به مردم ما این همه صلابت بخشیده است. و باعث شده که استقلال و استکبار ستیزی بخشی از هویت انقلاب اسلامی ما باشد.

 حجة الاسلام مهری همچنین افزودند : این که حضور ۷۵میلیون گزینه روی میز انقلاب اسلامی باعث شد که خط بطلان به روی تمامی گزینه های روی میز رئیس جمهور آمریکا بکشد، و اینکه پس از راهپیمائی عظیم مردم ایران رئیس جمهور آمریکا تحریم ها را شدت بخشید ، نشانه ی ضعف او در برابر اراده و استکبار ستیزی مردم ایران است، چرا که اکنون به وضوح متوجه شد که گزینه ی اصلی مردم ایران اسلامی لبیک یا حسین و مرگ بر آمریکاست.

 امام جمعه نگار همچنین به مناسبتهای هفته منجمله حکم تاریخی امام(ره) در رابطه با ارتداد و اعدام سلمان رشدی نویسنده کتاب آیات شیطانی اشاره نمودند.

 وی همچنین با اشاره به اول اسفند ماه روز روحانیت و دفاع مقدس اعلام داشتند: روحانیت چه در قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب و در دفاع مقدس همیشه از پیشتازان عرصه جهاد و شهادت بوده، هستند و خواهند بود، و شهدای روحانیت در دفاع مقدس گواه بر این ادعا هستند و به فرموده امام راحل اسلام منهای روحانیت معنا ندارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب