کد خبر:1381 | 18:37:31 - جمعه 3 ژانویه 2014
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام جمعه نگار : هرگاه فرزند آدم بمیرد عمل او قطع می شود مگر در سه چیز:
سپهرآنلاین : حجت الاسلام والمسلمین وحید مهری امام جمعه شهر نگار در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:رسول خدا(ص)فرمودند:«اذا مات یا بن آدم انقطع عمله الّا فی ثلاث» هرگاه فرزند آدم بمیرد عمل او قطع می شود مگر در سه چیز:۱-عملی که از آن سود برده۲-فرزندی صالح که برای او دعا کند۳-صدقه جاریه (وقف)فرمودند:منظور […]

سپهرآنلاین : حجت الاسلام والمسلمین وحید مهری امام جمعه شهر نگار در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت:رسول خدا(ص)فرمودند:«اذا مات یا بن آدم انقطع عمله الّا فی ثلاث» هرگاه فرزند آدم بمیرد عمل او قطع می شود مگر در سه چیز:۱-عملی که از آن سود برده۲-فرزندی صالح که برای او دعا کند۳-صدقه جاریه (وقف)فرمودند:منظور از صدقه جاریه وقف است که از سنت های حسنه ی الهی است ، وقف یعنی وقوف در منیت ها وعروج در معنویت هاوی ضمن اشاره به روایت دیگری از امام صادق(ع)فرمودند: شش چیز است که مومن بعد از مرگ خود از آنان بهرمند می شود که یک نمونه ی آن نهر آبی است که در راه خدا جاری و وقف می نماید.

حجت الاسلام مهری در ادامه بیان داشتند که وقف برای خود آثاری دارد که از آن جمله می توان به سیمای وقف، آثار دنیوی وقف، آثار اخروی وقف ، آثار اجتماعی و آثار اخلاقی آن اشاره کرد .وی در رابطه با آثار اخروی وقف فرمودند: تبدیل عدنا به اعلی است ،وقف دارای سود بی حساب است ، وقف تداوم عمل صالح ،وقف مثتاق باقیات الصالحات ومثتاق مغفرت واجر عظیم است .

وی همچنین با اشاره به آثار اخلاقی وقف فرمودند: وقف مبارزه با فخر فروشی،مبارزه با حرص ،نشانه ی دلسوزی وآینده نگری نشانه ی ازخود گذشتن ورشد فعلی است. ودر رابطه با آثار دنیوی آن اشاره کردند که وقف موجب گشایش در امور نودوستی،وسیله ی محبوبیت، وسیله ی فقرزدایی ، وسیله ی نشر فرهنگ، علاقه ی گذشتگان به آیندگان، نزدیکی اغنیا به فقراو حلال مشکلات منجمله مشکلات اقتصادی است.

در وقف قصد قربت شرط است.

امام جمعه نگار در خطبه دوم ضمن دعوت مردم به رعایت تقوا و حدود الهی و ضمن عرض تبریک حلول ماه ربیع به عموم نمازگزاران واشاره به مناسبتهای هفته منجمله هجرت حضرت رسول اکرم(ص) از مکه به مدینه همچنین از شب لیله المبیت به عنوان شب ایثار واز خود گذشتگی در راه رضای خدا نام بردندو فرمودند:علی بن ابی طالب(ع)در این شب با گذشتن از جان خود با خداوند متعال و برای رضای خدا معامله نموده ودر بستر پیامبر به جای ایشان آرمیدند وسینه ی خود را در برابر شمشیرهای کفار قرار دادند.

حجت الاسلام مهری همچنین با اشاره به کشف حجاب به دستور رضا خان قلدر پهلوی آنرا زمینه ساز هجوم فرهنگ بیگانه به ایران دانستند. وی همچنین از ۱۹ دی روز قیام خونین مردم قم به عنوان آغاز انفجار نور نام برده وقیام مردم قم را زمینه ساز برای مردم تبریز، مشهد، اصفهان وتهران تا به رسیدن پیروزی انقلاب اسلامی بر شمردند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب